26.02.2017. 19:12

Pirms spēles Itālijas izlases izredzes tika pielīdzinātas nullei. Taču pirmais puslaiks aizritēja itāļu zīmē. Itālija pamatīgi samulsināja mājiniekus ar savu noteikumu interpretāciju kontakta zonā, izprovocējot angļus neizpratnē vērsties pēc padoma... pie spēles galvenā tiesneša.

Anglijas līderim Ouvenam Farelam šī bija 50. spēle izlasē, taču sitienos ar kāju viņu vajāja vienas vienīgas neveiksmes. Labāk neveicās arī kolēģim Itālijas izlasē Tomāzo Alanam, kurš no labām pozīcijām neiesita trīs soda sitienus.

Spēles 24. minūtē Dens Kouls ar piezemējumu izvirzīja vadībā Angliju (5:0), uz ko Itālija atbildēja ar pamatīgu ofensīvu un Tomāzo Alana precīzu dropsitienu tās noslēgumā (5:3). Puslaika pašā izskaņā Alana no labas pozīcijas raidītais soda sitiens negaidīti trāpīja pa vārtu stabu. Izveicīgāks par visiem bija Venditi, kurš jau pēc brīža svinēja piezemējumu. Alana precīzais realizācijas sitiens uzstādīja pirmā puslaika gala rezultātu - 5:10.

Otro puslaiku angļi sāka ar neviltotu sportisko niknumu. Tas deva rezultātu: vispirms Denijs Kers panāca izlīdzinājumu, bet trīs minūtes vēlāk Eliots Deilijs izvirzīja angļus vadībā. Beidzot precīzs bija arī Farels, panākot 17:10.

Kad šķita, ka Itālijas izlase beidzot ir nospiesta uz ceļiem, 60. minūtē teicamu individuālo meistarību nodemonstrēja Anglijas premjerlīgā spēlējošais Mišele Kampaņjāro (17:15), taču Padovani realizācijas sitiens bija neprecīzs. Tie izrādījās Itālijas pēdējie prieki šajā spēlē. Atlikušajās 20 minūtēs ar diviem piezemējumiem izcēlās laukumā uz maiņu nākušais Džeks Nouls, vienreiz ieskaites laukumā bumbu piezemēja Bens Teo, savukārt Farels iesita divus no trim realizācijas sitieniem, uzstādot spēles gala rezultātu - 36:15. Angļiem izdevās arī nopelnīt kāroto bonusa punktu par četriem gūtiem piezemējumiem.

Piezemējumi: Kouls 24', Kers 44', Deilijs 47', Nouls 70', 80', Teo 73' - Venditi 40', Kampaņjāro 60'Realizācijas: Farels 48', 74', 80' - Alans 40+1'Dropsitieni: nav - Alans 33'

Pateicoties šai uzvarai, Anglija pēc trim spēļu kārtām saglabā līderpozciju un izredzes uz Grand Slam. Atlikušajās divās kārtās gan to sagaida smagas spēles ar abām galvenajām sāncensēm Skotiju un Īriju. Sešu nāciju kausa izcīņa atgriezīsies 10. martā.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161