26.09.2015. 18:33
Pasaules kausā regbijā savu pirmo uzvaru D grupā guvusi Itālija, kura smagā cīņā noturēja uzvaru pār Kanādu ar rezultātu 23:18.

Gan Itālija, gan Kanāda pirmajās grupas spēlēs bija palikušas bez punktiem, taču šodienas mačā par izteiktu favorīti tika uzskatīta Itālija. Abām izlasēm šī bija otrā savstarpējā spēle Pasaules kausu vēsturē, un pirmajā, 2003. gadā, Itālija bija uzvarējusi ar 19:14.

Daudz spēcīgāk maču gan uzsāka kanādieši, kuri piespieda itāļus vairākkārt pārkāpt noteikumus, un pēc neitana Hirajamas realizētā soda sitiena tika izvērts lielisks uzbrukums, kura noslēgumā Itālijas aizsardzību jaņos atstāja van der Merve. Kanāda izvirzījās vadībā 10:0, taču nepagāja ne pāris minūtes, kad Mišels Rico atbildēja ar Itālijas piezemējumu.

Puslaika vidū itāļi panāca arī neizšķirtu 10:10, bet Kanādai soda sitienu neizmantoja Hirajama. 39. minūtē Karlo Kanna bija tuvu piezemējumam par labu Itālijai, taču video atkārtojumā tika nolemts, ka viņš ticis izstumts no laukuma un piezemējumu nav veicis. Itālija savu teritoriālo pārsvaru spēja realizēt ar soda sitiena palīdzību, izvirzoties vadībā 13:10, taču pēc pirmā puslaika spēle vēl bija relatīvā balansā.

Otro puslaiku Kanāda uzsāka vareni - vispirms Mets Evanss pārsteidza Itālijas aizsardzību, piespēles vietā metoties uz priekšu un sasniedzot piezemējuma zonu, bet uzreiz pēc tam Fils Makenzijs vēlreiz tika ar bumbu līdz Itālijas laukuma puses gala līnijai, taču šis piezemējums netika ieskaitīts, jo mirkli iepriekš tikusi veikta piespēle uz priekšu. Itālija gan tik un tā bija nonākusi iedzinējos ar 13:15.

Lai arī Itālija ar veiksmīgu Gonsalo Garsijas piezemējumu atguva vadību, puslaika pirmajā pusē turpināja dominēt Kanāda, kura vairākkārt tika bīstamos uzbrukumos un ļoti tuvu Itālijas piezemējuma zonai, taču itāļi izturēja. 71. minūtē Hirajama ar soda sitienu pievilka Kanādu līdz 18:20. Pēdējās minūtēs bumba gan bija Itālijas rīcībā, kura ar pūlēm nosargāja gan to, gan uzvaru šajā spēlē. Tomaco Alans vēl realizēja soda sitienu un panāca 23:18, pieliekot punktu sīvajai cīņai. Itālijai šī ir pirmā uzvara šajā Pasaules kausā, taču pirmo punktu guvusi arī Kanāda par zaudējumu ar septiņiem vai mazāk punktiem.

Šovakar 18:45 spēli aizvadīs arī DĀR un Samoā vienības, kurā favorīte DĀR centīsies aizmirst par pirmās spēles neveiksmi pret Japānu, savukārt vakara nagla gaidāma 22:00, kad attiecības skaidros kaimiņienes Anglija un Velsa.

Piezemējumi: Rico (16`) Garsija (57`) - van der Merve (15`) Evanss (44`)Realizācijas: Alans (16`, 57`) - Hirajama (15`)Soda sitieni: Alans (23`, 40`, 80`) - Hirajama (14`, 71`)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Francija 2 2 0 0 70:21 1 9
2. Īrija 1 1 0 0 50:7 1 5
3. Itālija 2 1 0 1 33:50 0 4
4. Kanāda 2 0 0 2 25:73 1 1
5. Rumānija 1 0 0 1 11:38 0 0

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601