06.02.2017. 21:00

Spēlēšana bez abiem pagājušā gada fināla varoņiem Huana Martina Del Potro un Federiko Delboņa čempionu uzdevumu pārvarēt 1. kārtu būtiski sarežģīja. Lai arī Argentīnai savās mājās izdevās grūtā situācijā tikt līdz izšķirošajai spēlei, tajā uzvarēt nebija lemts.

Argentīna piektdien zaudēja abas vienspēles, bet sestdien uzvarēja dubultspēlē. Turklāt daudz netrūka, lai mačs beigtos tieši ar dubultspēli, jo Itālija ar savu servi nespēja izmantot mačbumbu. Svētdien lietus dēļ notika tikai viena no plānotajām divām vienspēlēm, ar uzvaru kurā Karloss Berloks mačā panāca neizšķirtu 2-2.

Pēdējo vienspēli aizvadīja šodien. Mājiniekiem kortā devās iepriekš pieteiktais Pelja, bet viesu komandā Andreasu Sepi nomainīja Itālijas šī sastāva talantīgākais spēlētājs Foņīni. Pateicoties viņa pūlēm, Itālija spēja uzvarēt un sasniegt ceturtdaļfinālu.

Foņīni mača pirmos divus setus nospēlēja samērā pasīvi, ko daudz agresīvākais Pelja izmantoja, izvirzoties vadībā ar 2-0. Foņīni 2. setu zaudēja no breika pārsvara. Nokļuvis neapskaužamā situācijā, neprognozējamais Itālijas tenisists saņēmās un uzvarēja trīs setos pēc kārtas.

Cīņas otrajā pusē lielu lomu spēlēja izturība, kas labāka bija Foņīni. Viņš dominēja klasiskā māla tenisā ar daudz garajām izspēlēm. Pelja pēdējā seta pirmajā geimā 10 minūšu ilgā cīņā atspēlēja divas breikbumbas – pirmā novērsta ar "forehand" sitienu pa līniju, bet otro patiesībā neizmantoja Foņīni, sitot pāri gala līnijai. Piektajā geimā Pelja atzina sakāvi, šajā geimā uzvarot tikai vienā izspēlē un neveiksmīgo geimu pabeidzot ar "forehand" autu.

Izvirzījies vadībā ar breiku, Foņīni to nostiprināja, sestajā geimā pats atspēlējot vienu breikbumbu un esot priekšā ar 4:2. Peljas pretestība tobrīd bija pavisam salauzta. Sagurušais Argentīnas tenisists septītajā geimā vēlreiz zaudēja servi, un Foņīni pēc tam pielika punktu. Foņīni septīto reizi karjerā uzvarēja no 0-2. Pēdējā tāda atspēlēšanās viņam bija 2015. gadā "US Open" pret Rafaelu Nadalu.

Itālija no 7. līdz 9. aprīlim gaidāmajā ceturtdaļfinālā izbraukumā tiksies ar Beļģiju. Pārējie trīs pāri solās būt intriģējošāki. 2015. gada čempione Lielbritānija viesosies Francijā, Serbija savā laukumā sacentīsies ar Spāniju (iespējams, Džokovičs pret Nadalu), visbeidzot Austrālijā būs Deivisa kausa vēsturē divu titulētāko komandu duelis, austrāliešiem uzņemot 32 titulu īpašnieci ASV. Austrālijai par četriem kausiem mazāk.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230