09.10.2016. 23:46

Spānija kvalifikācijas sākumā iznīcināja Lihtenšteinu 8:0, taču turpinājumā spēlēja neizšķirti ar Itāliju 1:1. Albānija savukārt tikusi pie divām uzvarām, pārspējot Maķedoniju 2:1 un Lihtenšteinu 2:0 un līdz šim mačam turnīra tabulā ieņēma pirmo vietu. Kā ierasts, Spānija spēlēja tehnisku futbolu un izmantoja daudz īsās piespēles, lai tiktu līdz labai vārtu gūšanas epizodei. Bumbas kontroles pārsvars bija graujošs par labu spāņiem, tomēr ar vārtu gūšanu nesekmējās tik labi, cik paši spāņi vēlētos. Laba izdevība radās iepriekšējā mača vārtu guvējam Vitolo, kurš no soda laukuma līnijas mēģināja bumbu iegriezt tālajā stūrī, tomēr vārtsargs to atvairīja.

Nedaudz vēlāk albāņi tika garām Spānijas augstajam presingam un pat ielauzās soda laukumā, tomēr pēc centrējuma neviens mājinieku futbolists netika pie bumbas. Komandas biedri izkārtoja labu izdevību Djēgu Kostam, kurš no tuvas distances netrāpīja pa lidojošu bumbu kā nākas un neizmantoja labu izdevību panākt pārsvaru. Albānija atbildēja ar pretuzbrukumu, kad no gaisa uzsita Andi Lila, tomēr sitiens nebija vārtsargam bīstams. Spānija turpināja dominēt un mēģināja rast veidus, kā pārspēt albāņus, tomēr pirmajā puslaikā viesiem tas nebija pa spēkam.

Otrajā spēles nogrieznī Spānija beidzot guva vārtus, kas gan lielā mērā pateicoties albāņu vārtsargam, kurš kļūdījās piespēlē, bumbu pārtverot spāņiem un pēc Davida Silvas piespēles bumbu tukšos vārtos sita Kosta, panākot 0:1.Turpinājumā spāņu dominance atmaksājās ar otrajiem vārtiem, kad veiksmīgi savam pretspēlētājam garām tika Nolito un raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī, iegūstot divu vārtu pārsvaru 0:2. Spēle noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

Itālija šovakar bija ļoti tuvu, lai piedzīvotu kaunpilnu neveiksmi pret Maķedoniju. Vadību panāca viesi, kad pēc stūra sitiena pirmos vārtu izlases rindās guva Andrea Beloti, ietriecot bumbu tīklā. Pirmais puslaiks noslēdzās ar Itālijas pārsvaru, tomēr otrā mača nogriežņa vidū viss sagriezās kājām gaisā. Maķedonija divu minūšu laikā ieguva pārsvaru! Vispirms Iļja Ņestorovskis cīnījās pret diviem itāļiem, tomēr izdarīja precīzu sitienu un pārspēja Bufonu, turklāt pēc mirkļa bumba veiksmīgi atlēca pie Ferhana Hasani, kurš ar pirmo pieskārienu no apmēram 20 metriem cauršāva itāļu vārtu tīklu, iegūstot negaidītu pārsvaru.

Itālijas izlase saņēma krietnu šoka devu un divdesmit minūtes pirms mača beigām Maķedonija gandrīz trešo reizi lika kapitulēt Džanluidži Bufonam, kad pēc precīzas piespēles soda laukumā neviena netraucēts virsū vārtsargam uzsita Gorans Pandevs, neizmantojot izcilu iespēju. Sekoja vēl viens uzbrukums, kad spēcīgi sita Adis Jahovičs, tomēr Bufons bumbu tvēra. Itālijai gan izdevās rezultātu izlīdzināt, kad pienācīgi netika piesegts ātrais Čiro Immobile, kurš sita bumbu vārtos no tuvas distances.

Itālija atlikušajā laikā uzbruka daudz vairāk un mēģināja izraut uzvaru, turklāt izdevās gūt arī godīgus vārtus, kad Marko Parolo bumbu vārtos raidīja ar galvu, taču tiesnesis fiksēja aizmuguri. Atkārtojumā gan bija skaidri redzams, ka aizmugure šajā epizodē nebija. Pēc šāda notikumu pavērsiena Itālija nepadevās un atkal steidzās uz priekšu, turklāt kompensācijas laika otrajā minūtē izrāva ļoti laimīgu uzvaru - teicamu piespēli izpildīja Antionio Kandreva, pēc kuras bumbu vārtos ar galvu sita Immobile, panākot 2:3 un ierakstot itāļiem trīs punktus turnīra tabulā.