15.11.2017. 20:03

69 gadus vecais Ventura pie Itālijas izlases stūres pabija nepilnu pusotru gadu. Pasaules kausa kvalifikācijā Itālija G grupā izcīnīja septiņas uzvaras un sakrāja 23 punktus, paliekot otrajā vietā aiz Spānijas. "Play-off" spēlēs nācās duelēties ar Zviedriju. Zviedriem pietika ar vienu vārtu guvumu, lai nodrošinātu uzvaru divu spēļu summā (0:1). Līdz ar to Itālija nespēja kvalificēties finālturnīram pirmo reizi kopš 1958. gada.

Pēc izgāšanās par karjeras beigšanu izlasē paziņoja virkne pieredzējušu spēlētāju, tostarp leģendārais vārtsargs Džanluidži Bufons. Tikmēr Ventura pavēstīja, ka par savu likteni vēl nelems, jo nepieciešams izrunāt situāciju ar federācijas vadību. Acīmredzot šī saruna nu notikusi, un Venturam darbs uzteikts.

"Zaudēju tikai divas spēles divu gadu laikā," vel pirms atlaišanas savai aizstāvībai sacīja Ventura. "Varu tikai atvainoties itāliešiem. Nevis par vēlēšanās vai atdeves trūkumu, bet par rezultātu, kas, kā zināms, ir pats svarīgākais."

2016. gada vasarā noslēgtais līgums paredzēja darbu divu gadu garumā un būtu beidzies pēc finālturnīra, tomēr federācija nolēmusi pārtraukt sadarbību jau uzreiz pēc nekvalificēšanās.

Zināms, ka martā Itālijai paredzētas divas pārbaudes spēles, mājās tiekoties ar Argentīnu un izbraukumā ar Angliju - divām Pasaules kausa finālturnīra dalībniecēm.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties