26.06.2016. 23:14
Šovakar Kanādā tika aizvadīta pēdējā pārbaudes spēle vasaras testu maču kalendārā un tajā mājnieki tikās ar Amerikas tūrē esošo Itālijas valstsvienību. Pie uzvaras ar 20:18 tika Itālijas regbisti.

Itālijas izlase šajā pārbaudes maču ciklā bija devusies uz Ameriku, lai cīnītos ar turienes labākajām komandām. Pirmajā spēlē, pret Argentīnu, tika piedzīvots zaudējums ar 24:30, bet otrajā cīņā, pret ASV, itāļi tika pie panākuma – 24:20. Tāpēc spēle pret Kanādu viņiem bija svarīga, lai noslēgtu izbraukumu uz pozitīvas nots un ar pozitīvu bilanci. Savukārt Kanādiešiem, kuri pirms nedēļas tika galā ar Krievijas izlasi, bija jāmēģina revanšēties par 2015. gada Pasaules kausā piedzīvoto zaudējumu ar 18:23.

Spēles rezultātu atklāja itāļu, kad Tomaso Alans mača septītajā minūtē realizēja soda sitienu un tas, kā noskaidrojās vēlāk, bija galvenais veids kā komandas guva punktus, proti, ar soda sitieniem. Pirmajā puslaikā abas komandas tādus realizēja pa trim, pārtraukumā ejot pie rezultāta 9:9, bet otrajā Kanādas valstsvienība pieveica Itāliju šajā spēles komponentā ar 3:2, taču itāļus no zaudējuma izglāba Ornela Gegas piezemējums. Cīņas beigu rezultāts – 20:18 par labu Itālijai.

Līdz ar šo spēli noslēdzās sešas nedēļas ilgais pārbaudes spēļu logs starptautiskajā regbijā. Nākošā reizi, kad līdzjutējiem būs iespēja redzēt visas pasaules labākās izlases pārbaudes mačos, būs rudenī, kad tiks izspēlētas gada nogales pārbaudes cīņas, t.i., kad dienvidu puslodes izlases viesosies Eiropā. Tomēr, pirms tam, sākot no 20. augusta, tiks izspēlēts "The Rugby Championship" turnīrs, kas iepriekš bija zināms kā Triju nāciju kauss, kurā nu spēlē četras izlases – Argentīna, DĀR, Austrālija un Jaunzēlande.

Savukārt klubu regbijā pašlaik atsāksies "Super Rugby" turnīrs, kurā spēlē jau pieminēto četru valstu labākās regbija vienības.

Kanāda Itālija 18:20 1-1/2-0-1

Gruzija aizvadīja pārbaudes mačus ar trim Klusā okeāna valstīm – Samoa, Tongu un Fidži, izcīnot divas uzvaras un vienu neizšķirtu.Itālijas izlase aizvadīja pārbaudes mačus ar trim Amerikas valstsvienībām – Argentīnu, ASV un Kanādu, izcīnot divas uzvaras un piedzīvojot vienu zaudējumu.Krievijas izlase aizvadīja divus pārbaudes mačus, ar Kanādu un ASV, abos piedzīvojot zaudējumus.ASV un Kanāda spēlēja ar Itāliju un Krieviju, pārspējot Krieviju un piekāpjoties Itālijai.