27.06.2015. 19:00
Uzbekistānas labākais tenisists Deniss Istomins sestdienas pēcpusdienā aizraujošā Notingemas finālā ar rezultātu 7:6(1), 7:6(6) pieveica amerikāni Semu Kveriju, 28 gadu vecumā iegūstot pirmo ATP titulu. Istomins maču nespēja izservēt divas reizes, taču Kverijs viņam palīdzēja tomēr tikt pie pirmā titula.

Sems Kverijs 1. setā, kurā breiku nebija, uzņemšanā spēlēja labāk, taču savas iespējas izmantot nespēja. Deniss Istomins atspēlēja abas breikbumbas un vēl dažos geimos servi noturēja no 0:30. Kverijs taibreiku nospēlēja ļoti slikti, liels nopelns tajā bija problēmām ar pirmo servi. Sems vienīgo punktu ieguva pie rezultāta 0:6.

Arī 2. setā tika spēlēts taibreiks, kam būtībā nevajadzēja notikt. Kverijs izgāza seta pirmo pusi, piektajā geimā pretiniekam dodot seta un breika pārsvaru. Kad Kverijs ar dubultkļūdu pabeidza septīto geimu, šķita, ka viss ir beidzies. Un tā tam arī vajadzēja būt, taču Istominam pamatīgi notrīcēja rokas, maču nespējot izservēt divas reizes! Vīriešu tenisā tas ir "noziegums".

Kverijs starp abām Istomina neveiksmīgajām servēšanas reizēm devītajā geimā atspēlēja mačbumbu, kritiskā brīdī teicami nospēlējot pie tīkla. Istomins no 5:2 zaudēja četrus geimus pēc kārtas, bet 12. geimā, ar eisu atspēlējot setbumbu, tika līdz taibreikam. Kverijs viņam to uzdāvināja.

Tagad pirmā serve neklausīja Istominam, bet Kverijs lieliski darbojās izspēlēs, pretinieku regulāri apspēlējot ar "forehand". Sems tā ieguva 5:1 jeb divu minibreiku pārsvaru. Tādu handikapu atspēlēt izdodas reti. Kad tīkla otrajā pusē ir Kverijs, iespējas būs. Un Sems tad patiešām nospēlēja kā Kverijs (tenisa aprindās ir tāds apzīmējums).

Sems abus minibreikus atdeva, vispirms izceļoties ar sliktu "dropšotu" (bumbiņa netika tālāk par tīklu), bet pēc tam iesitot tīklā no neērtās puses. Šajā gadījumā gan jāatzīmē Istomina lieliski atsistā serve, Kverijam radot grūtības. Kverijs pie rezultāta 5:6 ar labu servi novērsa otro mačbumbu, bet pēc tam zaudēja nākamos divus punktus, un mačs bija galā.

Istomins trešo reizi spēlēja finālā, beidzot gūstot pirmo uzvaru. Viņa abi iepriekšējie neveiksmīgie fināli bija pirms vairākiem gadiem. 2010. gadā Ņūheivenā zaudēts Sergijam Stahovskim, bet 2012. gadā Memfisā Milošam Raoničam. Kverijam, kurš bija uzvarējis četras no iepriekšējām sešām spēlēm pret Istominu, pēc šodienas fiasko finālos 7-7 bilance. Kverijs šogad divos taibreikos zaudēja arī Hjūstonas finālā, piekāpjoties Džeksam Sokam. Arī Soks, uzvarot Kveriju, ieguva karjeras pirmo ATP titulu.

Bez Istomina un Soka šogad vēl trīs spēlētāji pirmoreiz triumfējuši ATP vienspēļu sacensībās. Oklendā uzvarēja Jirži Veselijs, Kito nepārspēts palika Viktors Estrelja, bet Nicā čempionā godā pirmoreiz Dominiks Tīms.

Kļūstot par čempionu Notingemā, Istominam izdevās izsvītrot savu vārdu no kāda necila saraksta. Proti, tenisisti ar visvairāk zaudētiem fināliem bez vismaz viena titula. Līderis starp aktīvajiem spēlētājiem ir Žiljēns Beneto, kurš zaudējis visus 10 finālus. Francūzim seko Potito Starače (0-4) un Žils Millers (0-3).