10.04.2015. 09:30
Serbijas tenisista Janko Tipsareviča pirmais turnīrs 18 mēnešu laikā beidzās ar zaudējumu Hjūstonas "ATP World Tour 250" sacensību 2. kārtā. Ceturtdaļfinālu Teksasā nespēja sasniegt arī bijušais čempions Džons Isners.

Janko Tipsarevičs iepriekšējā kārtā, aizvadot pirmo maču kopš 2013. gada oktobra, vairāk nekā divarpus stundu ilgā cīņā atspēlēja divas mačbumbas un pieveica ranga otrā simta tenisistu Giljermi Klezaru – 6:4, 3:6, 7:6(7).

Bijušais reitinga astotais numurs neslēpa, ka bija pārguris. To varēja redzēt arī viņa otrajā mačā. Tipsarevičs neko daudz nespēja nolikt pretī Kolumbijas pirmajam numuram Santjago Hiraldo, zaudējot divos setos ar rezultātu 6:7(2), 3:6. Janko gan sāka cerīgi, iegūstot 4:2 pārsvaru, taču breiks uzreiz tika zaudēts.

Otro gadu pēc kārtas jau pirmajā mačā, kas abos gadījumos bija 2. kārta, zaudējumu cieta 2013. gada čempions Džons Isners. ASV pirmais numurs pērn trešā seta taibreikā zaudēja Dastinam Braunam, bet šoreiz nespēja uzvarēt nevienu setu pret Teimurazu Gabašvili – 2:6, 6:7(2).

Krievijas tenisists atspēlēja visas četras breikbumbas. Tikmēr Isners servēja švaki. 1. setā viņam neviena eisa, toties četras dubultkļūdas un divreiz zaudēta serve. Savukārt 2. setā Isners ar astoņiem eisiem servi spēja nosargāt un tika līdz taibreikam, taču tajā uzvarēt neprata. Taibreiku karalim Isneram šogad taibreikos negatīva 8-11 bilance, bet karjeras laikā viņam pozitīva bilance (249-142).

Gabašvili Top 20 spēlētāju nebija uzveicis gandrīz gadu – kopš pagājušā gada 23. aprīļa, kad viņš Barselonā ar 6:4, 6:2 apspēlēja piekto numuru Davidu Fereru. Gabašvili arī nākamajā mačā tiksies ar iepriekšējo gadu čempionu, sacenšoties ar pērn šeit uzvarējušo Fernando Verdasko.

Starp citu, Gabašvili amerikāņus ceturtdien sarūgtināja divreiz, to izdarot arī dubultspēlē. Teimurazs kopā ar lietuvieti Ričardu Beraņķi sarūpēja pamatīgu sensāciju, izslēdzot ranga līderus Bobu un Maiku Braienu – 7:6(7), 7:5. Braieni Hjūstonā uzvarējuši piecas reizes un kopš 2006. gada, kad arī izstājās ceturtdaļfinālā, šajās sacensībās bija piedzīvojuši tikai vienu neveiksmi (24-1), kas bija 2013. gada finālā pret Džeimiju Mareju un Džonu Pīrsu.