05.11.2015. 20:00
Sezonas labāko uzvaru savā gada pēdējā turnīrā ceturtdien guva Džons Isners, kurš Parīzes "Masters 1000" sacensību 3. kārtā uzveica 2011. gada čempionu Rodžeru Federeru, panākumu nopelnot ar precīzāku spēli taibreikos – 7:6(3), 3:6, 7:6(5).

Rodžers Federers vakar 47 minūtēs ar 6:1, 6:1 sagrāva Andreasu Sepi, bet šodien aizvadīja ne tik pārliecinošu spēli. Un runa nav par pašu rezultātu, bet gan izpildījumu, kas ļoti atšķīrās no vakar redzētā, turklāt spēlē pret tenisistu, kuram tik daudz iespēju savas serves geimos Federers parasti nedod.

Abi tenisisti ar labu servēšanu 1. setā atspēlēja visas trīs breikbumbas – Federers divas, bet Džons Isners vienu. Savukārt taibreikā minibreikus ieguva tikai amerikānis. Pirmais bija jau trešā punkta izspēlē, kad Federers ļāva Isneram uzbrukt "īsai" bumbiņai, un lielais Džons to arī labprāt darīja. Sets beidzās ar Federera "forehand" autu, otro reizi zaudējot punktu pie savas serves.

Isneram bija lieliska iespēja 2. setu sākt ar breiku. Federeram pirmajā geimā vairākas kļūdas, kā arī regulāri nācās spēlēt ar otro servi. Isners nespēja izmantot trīs breikbumbas, turklāt divas bija pat ļoti ņemamas. Vispirms "forehand" kļūda, pēc tam neprecīzs "volley" sitiens. Trešo breikbumbu Federers atspēlēja ar otro servi.

Isneram šo geimu vēlāk nācās nožēlot. ASV pirmais numurs ceturtajā geimā no 15:40 trāpīja četras spēcīgas un precīzas pirmās serves pēc kārtas, novēršot breiku, bet divus geimus vēlāk serve tika zaudēta.

Arī 3. setā breika iespējas bija abiem. Isneram savu neizdevās izmantot ceturtajā geimā, kad Federeram svarīgā punkta izspēlē bija jādarbojas ar otro servi. Rodžeram nākamajā geimā breiku iegūt liedza pasīvs teniss, un Isners breikbumbu atspēlēja ar elegantu "volley" sitienu. Slaidais amerikānis vēl vienu breikbumbu atspēlēja septītajā geimā, bet vēlāk otro reizi mačā uzvarēja taibreikā.

Arī otrajā taibreikā Federers kļūdījās trešā punkta izspēlē, šoreiz izpildot nepietiekami labu apvedošo sitienu. Isners ne vien tika klāt bumbiņai, bet arī izcēlās ar teicamu "sveci". Otro punktu ar servi Federers zaudēja septītā punkta izspēlē iesitot tīklā ar "backhand". Isners tūlīt bija priekšā ar četrām mačbumbām (6:2), taču punktu pielika tikai ar ceturto. Pirmo Federers atspēlēja, "nokrāsojot gala līniju". Nākamās divas ar labām servēm, bet ceturto atspēlēt nebija lemts, jo Isners izcēlās ar lielisku pirmo servi.

Interesanti, ka savu labāko tenisu tradicionāli Amerikā spēlējošais Isners abas uzvaras pār Federeru (2-5) guvis Eiropā. Pirmā bija 2012. gadā četros setos Deivisa kausā uz māla seguma Friburgā. Federers šoreiz zaudēja mačā, kurā viņš ne reizi netika nobreikots (Isneram breikbumbās 0/6). Uzvara pār ranga 2. vietā esošo Federeru Isneram ir sezonas labākā uzvara. Viņa vienīgais iepriekšējais Top 5 panākums šogad bija martā Maiami pret Kei Nišikori (6:4, 6:3).

Nesenajos turnīros Āzijā visus grāvis bez žēlastības, ranga pirmais numurs Novaks Džokovičs Eiropā atgriezies ar nepārliecinošu sniegumu. Pēdējo divu gadu Parīzes čempions šonedēļ abos mačos uzvarējis ar gandrīz vienādu rezultātu – 1. kārtā 7:5, 6:3 pret Tomazu Belluči, bet šodien 6:3, 7:5 pret Žilu Simonu.

Mačs pret Simonu bija īpaši neglīts. Džokovičs savu servi zaudēja piecas reizes, no kurām pēdējā bija 2. seta desmitajā geimā, kurā viņam neizdevās ar pirmo mēģinājumu izservēt maču. Džokovičam šajā geimā četras "forehand" kļūdas, savu servi zaudējot no 30:0 pārsvara. Uzreiz gan tika iegūts vēl viens breiks, šoreiz viegli izservējot maču.

Džokovičam negatīva tīri uzvarēto izspēļu un nepiespiesto kļūdu attiecība (19-29) un ar otro servi uzvarēti tikai 37% punktu. Tas ir stipri zem viņa sezonas vidējā rādītāja (60%). Džokovičs šobrīd sasniedzis 19 uzvaru sēriju, kā arī uzvarējis 26 setus pēc kārtas. Tas ir viņa jauns pēc kārtas uzvarēto setu rekords. Džokovičs šonedēļ cenšas kļūt par pirmo tenisistu, kurš vienas sezonā uzvarējis sešos "Masters 1000" turnīros.