18.08.2013. 07:30
Šovakar plkst. 19:30 (pēc Latvijas laika) Sinsinati "Masters 1000" finālā gaidāms Rafaela Nadala un Džona Isnera duelis. Spānis pusfinālā divos setos apspēlēja Tomāšu Berdihu, bet amerikānis trīs setos tika galā ar Huanu Martinu Del Potro, kurš ar dubultkļūdu palaida vējā mačbumbu.

Pirmais vietu finālā nodrošināja Džons Isners, kurš traģikomēdijas cienīga sižeta mačā trīs setos ar rezultātu 6:7(5), 7:6(9), 6:3 nomocīja Huanu Martinu Del Potro, garantējot ne vien vietu finālā, bet arī būt starp "US Open" Top 16 izsētajiem. Isneram pirmā uzvara piecos mačos pret Del Potro, pie tam gūta, "atspēlējot" mačbumbu.

Ja pirmajā taibreika setā nekā saistoša nebija, tad otrais bija ļoti dramatisks. Pirmajā setā bija tikai viena breikbumbu, kuru atspēlēja Isners, bet taibreikā vienīgo reizi kļūdījās tieši amerikānis, kuram pie 5:6 setbumbas izspēlē rupja kļūda pie tīkla. Del Potro pārāks ar rezultātu 7:6(5), setā pieļaujot tikai četras nepiespiestās kļūdas, kamēr Isneram bija 18.

Arī otrajā setā tika spēlēts taibreiks, bet pirms tā notikumi daudz saistošāki nekā pirmajā setā. Isners ceturtajā geimā atspēlēja otro breikbumbu mačā, bet astotajā geimā ar trešo galā netika – vēlreiz pievīla darbības pie tīkla. Del Potro pie 5:3 servēja par uzvaru mačā. Argentīnietis viegli tika līdz mačbumbai. Un tad sākās murgs. Del Potro mačbumbas izspēlē dubultkļūda. Isners pēc tam tika līdz breikbumbai, kuru realizēja ar satriecošo "bekhendu" pa līniju.

Taibreiks ilga 12 minūtes, kuru laikā Isners piecas reizes atdeva minibreika pārsvaru, neizmantoja četras setbumbas (divas no tām ar savu servi), līdz beidzot ar piekto piegājienu, pateicoties Del Potro kļūdai, uzvarēja setā – 7:6(9). Del Potro turpināja šīs nedēļas tradīciju, otro setu spēlēt ļoti slikti – vidējo setu viņš zaudēja gan Felisiano Lopesam, gan Dmitrijam Tursunovam. Vienīgi Nikolajs Davidenko tika uzvarēts divos setos (7:5, 7:5), tiesa, arī ne bez problēmām – Huans Martins abus setus izservēja tikai ar otro mēģinājumu.

Trešajam setam pret Isneru argentīnietim spēka nepietika, tas pats attiecās arī uz veiksmi. Isners pirmajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, bet otro geimu pie savas serves Del Potro nospēlēja drausmīgi – dubultkļūda, pārāk īss "dropšots" un geima noslēgumā sitiens autā. Isners varēja iegūt vēl vienu breiku, taču pietika ar vienu – amerikānim uzvara ar rezultātu 6:7(5), 7:6(9), 6:3.

Isners kopš jūlija turnīros Ziemeļamerikā uzvarējis 16 no 19 mačiem un sasniedzis otro "Masters 1000" finālu karjerā. Pērn Indianvelsā zaudēts Rodžeram Federeram. Tikmēr Del Potro 2:47 stundu ilgajā mačā pieļāva deviņas dubultkļūdas. Bez jau pieminētās vienas mačbumbas izspēlē divas viņam bija arī otrā seta taibreikā. Tik daudz dubultkļūdu pret Isneru, kuram uzņemšanas spēle ir viena no sliktākajām tūrē, ir šokējošs rādītājs. Del Potro spēlē, kurā viņam bijusi mačbumba, nebija zaudējis kopš 2007. gada, kad Vašingtonā tādā veidā nācās piekāpties Veinam Odesnikam.

Pirmajā setā bija tikai viena breikbumba, kuru 11. geimā ieguva Rafaels Nadals. Ilggadējam Čehijas tenisa līderim Tomāšam Berdiham bija geimpunkts, lai nodrošinātu vismaz taibreiku, taču Berdihs līdz tam netika. Tiesnesis Rafam pārāk vēlu ļāva paņemt video atkārtojumu vienai no čeha servēm, kas, kā izrādījās, netrāpīja laukumā. Berdihs tika izsists no sliedēm un tūlīt bija spiests atspēlēt breikbumbu, ar uzdevumu galā netiekot. Berdihs izvēlējās "serve&volley" variantu, precīzi izpildot tikai pirmo pusi. Ar 7:5 uzvarētajā pirmajā setā Nadals pie savas serves zaudēja tikai četras izspēles.

Berdihs 2. setā trešajā geimā ar servēm novērsa divas breikbumbas, bet Nadala vājuma brīdi sagaidīja sestajā geimā. Tajā spānim divas dubultkļūdas un neprecizitāte pie tīkla. Berdihs ar agresīvu uzbrukumu ieguva savu pirmo breikbumbu mačā. To realizēt neizdevās, taču tūlīt bija otrā iespēja. Nadalam auts, un Berdihs izvirzījās vadībā ar 4:2.

Protams, breiku Čehijas pirmais numurs nostiprināt nespēja, kļūdainā geimā to uzreiz atdodot atpakaļ. Nadals smagā astotajā geimā atspēlēja četras breikbumbas (Berdiham nebija iespēju), panākot izlīdzinājumu – 4:4. Šoreiz Berdihs tika līdz taibreikam, taču ne tālāk – Nadalam mačā uzvara ar 7:5, 7:6(4).

Rafa Berdihu uzveicis jau 14. reizi pēc kārtas, kopējo bilanci pret čehu uzlabojot līdz 15-3. Berdihs pēdējo no savām trim uzvarām pret Nadalu guva 2006. gadā Madridē, kad turnīrs vēl notika telpās uz "hard" seguma (nevis māla). Rafa šogad arvien nav zaudējis uz "hard" seguma (14-0) un šovakar plkst. 19:30 pirmo reizi spēlēs Sinsinati finālā. Spānijas tenisa līderim 11. fināls šī gada 12 turnīros. Līdz finālam viņš nespēja nokļūt tikai Vimbldonā, kur 1. kārtā paklupa pret Stīvu Darsī.

Nadals Isneru pārspējis visos trīs mačos, taču nevienā no tiem Rafam nav klājies viegli. 2010. gadā Indianvelsā bija 7:5, 3:6, 6:3, togad Madridē 7:5, 6:4, bet nākamajā gadā "French Open" piecu setu uzvara ar rezultātu 6:4, 6:7(2), 6:7(2), 6:2, 6:4. Zinot to, ka Isners ir pārguris, viņa izredzes gūt pirmo uzvaru pret Nadalu ir diezgan niecīgas.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]