04.07.2016. 11:21
Lai arī Islandes izlase Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā ar 2:5 piekāpās sacensību mājiniecei Francijai, komandas futbolisti ar turnīrā sasniegto jūtas apmierināti un lepni.

«Kā vēlējāmies, neizdevās nospēlēt aizsardzībā, bet tas nav nekas pārsteidzošs, jo vienā un tajā pašā sastāvā pēc tik daudziem mačiem esam noguruši. Tomēr parādījām raksturu un atgriezāmies spēlē otrajā puslaikā. Esam ļoti priecīgi, ka izdevās uzvarēt otrajā puslaikā,» britu raidorganizācija BBC citē Islandes izlases futbolistu Kolbeinu Sigtorsonu.

Pēc pirmā puslaika Islandes komanda atradās iedzinējas lomā 0:4, bet otrās 45 minūtes uzvarēja ar 2:1.

Šī kļuva par Eiropas čempionāta rezultatīvāko spēli.

«Islandes izlase «Euro 2016» dzīvoja kā sapnī... Bet visiem sapņiem kaut kad pienāk beigas. Francijas valstsvienība mums šoreiz bija pārāk stiprs pretinieks,» pēc mača izteicās pieredzējušais islandiešu uzbrucējs Eidurs Gudjonsens, kurš savulaik pārstāvējis «Barcelona», Londonas «Chelsea» un citas spēcīgas komandas.

Ceturtdaļfinālā Islandes futbolisti sensacionāli ar 2:1 pārspēja Anglijas valstsvienību.

«Nedomāju, ka kāds no Islandes gaidīja, ka aizkļūsim tik tālu. Aizvadījām lielisku turnīru, nospēlējot vairākus lieliskus mačus, īpaši pret Angliju. Domāju, ka mēs varam lepoties. Savukārt mūsu līdzjutēji bija vienreizēji,» UEFA mājas lapā citēts Islandes izlases spēlētājs Birkirs Bjardnasons.

Francijas futbolisti 7. jūlijā pusfinālā spēlēs ar Vācijas valstsvienību, kura savā ceturtdaļfināla duelī pēcspēles sitienu sērijā 6:5 uzvarēja Itāliju. Spēles pamatlaikā un papildlaikā komandas cīnījās neizšķirti 1:1.

Dienu pirms tam Velsa pusfinālā spēkosies ar Portugāli, kas šajā turnīrā vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru pamatlaikā.