13.06.2015. 11:45
Islandes futbola izlase piektdien ar rezultātu 2:1 (0:0) savā laukumā pieveica Čehiju, izvirzoties līderpozīcijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupā, kurā sacenšas arī Latvija.

Spēles rezultātu 55.minūtē atklāja čehs Boržeks Dočkals no Prāgas «Sparta» komandas, tomēr jau pēc piecām minūtēm izlīdzinājumu panāca Ārons Gunnarsons, kurš ikdienā spēlē Anglijas otrās spēcīgākās līgas - «Championship» - komandā Kārdifas «City».

Tikmēr uzvaru 76.minūtē mājiniekiem nodrošināja Kolbeins Sigtorsons no Nīderlandes vienības Amsterdamas «Ajax».

«Šī mums ir ļoti svarīga uzvara,» uzsvēra Gunnarsons. «Lieliski atrasties apakšgrupas vadībā. Mums jāspēlē šādi spēlēt tik ilgi, kamēr būsim kvalificējušies finālturnīram.»

Zīmīgi, ka Islande līdz šim nekad nav spējusi kvalificēties Eiropas vai pasaules čempionātu finālturnīriem.

LETA jau vēstīja, ka citā mačā Turcijas izlase viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Kazahstānas valstsvienību.

Lai gan lielāko daļu cīņas aktīvāk uzbruka viesi un vairāk vārtu gūšanas momenti bija turkiem, tomēr mača rezultāts līdz pēdējai pamatlaika desmitminūtei netika atklāts.

Kad līdz dueļa noslēgumam bija palikušas septiņas minūtes, Buraks Ilmazs Kazahstānas izlases soda laukumā atrada Ardu Turanu, kurš pēc veiksmīgas bumbas apstrādāšanas izdarīja spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī, gūstot uzvaras vārtus.

Tikmēr Latvija, ielaižot divus vārtus, piecu minūšu laikā, ar 0:2 (0:0) savā laukumā piekāpās pagājušā gada Pasaules kausa finālturnīra trešajai spēcīgākajai vienībai Nīderlandei.

Mača 67.minūtē Nīderlandes izlases labā vārtus guva uz maiņu nākušais pussargs Džeordžino Vijnaldums, bet četras minūtes vēlāk precīzs bija Lusiano Narsings.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā pēc sešām kārtām līdere ar 15 punktiem tagad ir Islande, kurai divus punktus zaudē Čehija. Nīderlande iekrājusi desmit punktus, ar astoņiem punktiem tai seko Turcija, kamēr Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi trīs un vienu punktu.

Nākamie mači šajā grupā tiks aizvadīti septembrī, kad Latvija viesosies pie Turcijas, bet savās mājās uzņems Čehiju.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa