15.06.2016. 00:18
Islandes futbola izlase, kura pārstāv mazāko nāciju, kura jebkad kvalificējusies Eiropas čempionātu finālturnīram, savā debijas spēlē otrdien izcīnīja vēsturisku neizšķirtu pret F apakšgrupas favorīti Portugāli, kuras rindās pasaules futbola spīdeklis Krištianu Ronaldu atkārtoja savas valsts rekordu pēc valstsvienībā aizvadīto spēļu skaita.

F apakšgrupas spēle Sentetjēnā noslēdzās neizšķirti 1:1 (1:0), abām komandām parādot saturīgu sniegumu.

Rezultātu spēlē atklāja portugāli, kad 31.minūtē precīzs bija Nani, bet otrajā puslaikā islandieši izmantoja pretinieku kļūdu aizsardzībā un Birkirs Bjarnasons 50.minūtē panāca izlīdzinājumu. Portugālei spēlē piederēja teritoriāls pārsvars, taču Islandes izlase ar savu cīņassparu un spēlētāju pašatdevi pelnīti tika pie viena punkta.

Saistītie raksti

Portugāle būs Latvijas izlases pretiniece 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, savukārt pret Islandi Mariana Pahara trenētā komanda spēlēja šī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Portugāļu zvaigzne Ronaldu aizvadīja savu 127.spēli izlases kreklā, atkārtojot slavenā tautieša Luiša Figu rekordu, taču trīskārt par pasaules labāko futbolistu atzītais portugāļu līderis aizvadīja viduvēju spēli, ar neko īpašu neizceļoties.

Pirmā puslaika sākumā divas iespējas bija islandiešiem, taču Gilvi Sīgurdsona sitienus atvairīja portugāļu vārtsargs Ruī Patrīsiu. Pēc tam iniciatīva pārgāja portugāļu pusē, taču viņiem ilgu laiku neko nopietnu pie pretinieku vārtiem izveidot neizdevās, lai gan bumbas kontrolē Portugāle bija krietni pārāka. Tomēr tuvojoties puslaika beigu daļai Portugāle uzbruka arvien bīstamāk, līdz 31.minūtē pēc skaistas izspēles, kurā Andrē Gomešs pretinieku soda laukumā atrada brīvo Nani, tika atklāts rezultāts.

'); $('#gallery-branding-main-25902').after(''); }else{ $('#gallery-branding-main-25902').after(''); $('#gallery-branding-main-25902').after(''); } if(typeof show_inner !== 'undefined' && show_inner == true){ $('#branding_right_gallery').css('background-position-x','0%').css('background-position-y','0%'); $('#branding_left_gallery').css('background-position-x','100%').css('background-position-y','0%'); } }else{ setTimeout(show_background_gal_25902, 500); } return true; } function addAdImp_25902(slider){ if(slider.atEnd){ $('#ad-impr-counter-25902').html(''); } return false; }