22.07.2016. 11:36
Divkārtējā olimpiskā čempione kārtslēkšanā Jeļena Isinbajeva uzskata, ka jaunie Krievijas vieglatlēti, sportisti varētu sākt mainīt sporta pilsonības un turpmāk pārstāvēt citas valstis.

«Lai mainītu sporta pilsonību, sportists kā minimums divus gadus nevar pārstāvēt savu valsti. Uz mani tas neattiecas,» sacīja Isinbajeva. «Domāju, ka, ja šis juceklis ilgi turpināsies, tad mūsu jaunie sportisti sāks mainīt sporta pilsonības, lai varētu pārstāvēt citas valstis.»

Ceturtdien Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) un 68 krievu sportistu apelāciju par šīs valsts vieglatlētu dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to kļuva skaidrs, ka četrgades lielākajā sporta forumā Krievijas vieglatlēti nepiedalīsies.

Šāds lēmums pieņemts, par pamatu ņemot faktus, ka Krievija valstī īstenojusi dopinga programmu ar varas un drošības iestāžu nepastarpinātu atbalstu.

Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šīs nedēļas beigās pieņems lēmumu nepielaist Krievijas sportistus Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, viņa pārtrauks trenēties. 

«Vairs neredzēšu jēgu turpināt trenēties. Daudzi teikuši, ka joprojām labi izskatos, ka varu iziet cauri vēl vienam olimpiskajam ciklam. Bet man jau ir 34 gadi un es izvēlos ģimeni,» sacīja titulētā sportiste. 

Isinbajevai pieder pasaules rekords kārtslēkšanā. To viņa sasniedza 2009. gadā Šveicē, kad pārvarēja 5,06 m augstumu. MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties