07.02.2016. 19:31
Noslēgusies 2016. gada Sešu nāciju kausa izcīņas pirmā spēļu kārta. Īrijas un Velsas duelis bija pavērsieniem bagāts. Velsa spēles gaitā atspēlēja 13 punktu deficītu un mača izskaņā pat izvirzījās vadībā, taču uzvaru noturēt nespēja.

Šo spēli daudzi uzskatīja par kārtas centrālo dueli. Un pamatoti, jo laukumā tikās divas pēdējo gadu dominējošās komandas Eiropas regbijā. Īrija ir iepriekšējo divu gadu čempione, Velsa turnīrā triumfēja 2012. un 2013. gadā.

Mača sākumu daudz veiksmīgāk aizvadīja īri, ātri divus Velsas noteikumu pārkāpumus pārvēršot sešos punktos. Savukārt Velsa savu iespēju trīs punktus atgūt izšķērdēja, kad neprecīzs bija savainojumu jau tobrīd guvušais Dens Bigars. Drīz pēc neveiksmīgā sitiena viņš tika nomainīts.

Spēles 26. minūtē vietējo publiku kājās piecēla Konors Marejs, kurš ar piezemējumu noslēdza ilgu Īrijas ofensīvu. Ar īru smagajiem uzbrucējiem Velsas aizsardzība tika galā, taču izmanīgais Marejs prata atrast spraugu un gūt piecus punktus. Pēc precīza Sekstona realizācijas sitiena jau 13:0.

Velsa metās atspēlēties. Uzspieduši sev tīkamu spēles ritējumu, velsieši pamazām sāka likt grozā augļus. Vispirms trīs punktus ar soda sitienu atguva Bigara vietā laukumā nākušais Rīss Prīstlends. Savukārt puslaika pašā izskaņā Īrijas grupu cīņa kapitulēja Velsas pārspēka priekšā. Īri netālu no sava ieskaites laukuma vairākas reizes pēc kārtas pārkāpa noteikumus grupu cīņā. Līdz Velsas izlases 8. numurs Tobijs Faletau veiksmīgi ielauzās ieskaites laukumā un guva piecus punktus. Prīstlends pievienoja divus punktus ar precīzu realizācijas sitienu. Pēc pirmā puslaika neliels pārsvars bija mājiniekiem īriem - 13:10.

Pārtraukums īriem nāca par labu - Velsas pirmā puslaika beigu diktāts otrajā vairs neturpinājās. Abas komandas sāka spēlēt pragmatiskāk, lieki neriskējot un cenšoties nepārkāpt noteikumus. Tomēr svaru kausi lēnām turpināja nosvērties par labu velsiešiem. Vispirms 46. minūtē Prīstlends izlīdzināja rezultātu, bet 72. minūtē izvirzīja viesus vadībā - 13:16. Tomēr velsiešu prieki nebija ilgi - jau pēc īsa brīža viņi muļķīgi pārkāpa noteikumus soda sitienam ērtā pozīcijā. Sekstons šādu iespēju garām nelaida, 74. minūtē panākot 16:16.

Atlikušajā laikā abas komandas izmisīgi centās izraut uzvaru, taču bez panākumiem. Līdz ar to spēle noslēdzās ar regbijā reti sastopamo neizšķirtu.

Piezemējumi: Marejs 26' - Faletau 37'Soda sitieni: Sekstons 4', 13', 74' - Prīstlends 31', 46', 72'Realizācijas: Sekstons 27' - Prīstlends 38'

Šāds pavērsiens vēl vairāk saasina situāciju turnīra tabulā. Pēc pirmās kārtas vadībā Anglija un Francija, taču atlikušajās četrās spēļu kārtās gaidāma ļoti sīva spēkošanās par titulu.