05.10.2015. 08:48

, LSM.LV - Sports

Īrijas un Francijas spēlē svētdien kļūs zināma D grupas uzvarētāja, kā arī komanda, kas turnīru turpinās pret pašreizējo Pasaules kausa īpašnieci Jaunzēlandi. Ar trijās spēlēs gūtiem 14 punktiem dalību ceturtdaļfinālā garantējusī Jaunzēlande ir līdere C grupā, kur labas izredzes tikt tālāk ir arī 10 punktu iekrājušajai Argentīnai, kas svētdien Lesterā ar 45:16 uzvarēja Tongu.

Par uzvaru spēlē komanda saņem četrus punktus, neizšķirts ir divu punktu vērtē, bet vienu punktu var iegūt ar zaudējumu, ja rezultāta starpība spēlē nav lielāka par septiņiem punktiem. Papildu punktu var nopelnīt par vismaz četriem veiktiem piezemējumiem.

Jau iepriekš ceturtdaļfinālam A grupā kvalificējās Austrālija un Velsa, kur neveiksmīgi startēja turnīra saimniece Anglija. Ceturtdaļfinālā tiks pa četru grupu divām labākajām komandām. Katrā grupā ir iekļautas piecas valstsvienības.

Vēl neviena ceturtdaļfināliste nav noskaidrota B grupā, kur līdere ar 11 punktiem ir favorīte Dienvidāfrika, par vienu punktu apsteidzot Skotiju, bet trešā ar astoņiem punktiem ir Japāna.

Lielbritānijā bukmeikeri uzskata, ka finālā, visticamāk, spēlēs Austrālija un Jaunzēlande. Ceturtdaļfināli sāksies 17.oktobrī, bet Pasaules kausa ieguvēji Londonā kļūs zināmi finālspēlē 31. oktobrī.