11.10.2015. 20:41
Šovakar Pasaules kausa regbijā Īrijas un Francijas mačā tika noskaidrota tā komanda, kas noslēguma tabulā ieņems pirmo vietu. Spēlē un arī apakšgrupā triumfēja īri, kuri Francijas regbistus pārspēja ar 24:9.

Īrijas un Francijas duelis abām komandām, pirmkārt, bija prestiža jautājums, jo abas komandas regulāri tiekas Sešu nāciju kausa spēlēs, tāpēc var teikt, ka ir ļoti labi pazīstami, bet tāpēc nepavisam ne draudzīgi pretinieki vieni otriem. Tāpat šajā spēlē tika noskaidroti arī komandu pretinieki izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, proti, vai nu būs jāspēlē pret Argentīnu (mača uzvarētājiem) vai arī jau pirmajā kārtā būs jāstājas pretī Jaunzēlandei.

Tā kā spēles likme bija visai augsta, jo spēlēt pret Jaunzēlandi jau pirmajā izslēgšanas maču kārtā nez vai grib jebkura pasaules komanda, tad abas komandas jau no pirmajām mača minūtēm izvēlējās domāt par aizsardzību un nepieļaut punktu zaudējumus. Kopumā viņiem tas izdevās, jo pēc 40 minūtēm rezultāts bija 9:6 par labu Īrijai, kas nozīmē, ka nekas vēl nav skaidrs. Abas komandas bija nepiekāpīgas gan cīņā, gan rezultāta palielināšanas ziņā, jo tiklīdz Īrija izvirzījās vadībā, tā pēc trim vai četrām minūtēm, Francija rezultātu izlīdzināja. Vienīgais izņēmums bija Aiena Madigena sitiens.

Lai arī pirmais puslaiks noslēdzās par labu "zaļi-baltajiem", viņiem prāts nez vai nesās uz prieku, jo, pirmkārt, vēl priekšā bija viss otrais mača cēliens, bet, otrkārt, jau mača pirmajā puslaikā savainojumus guva komandas līderi – Džonijs Sekstons un Pols O'Konels, kas, protams, lika daudz bažīgāk skatīties ne tikai uz šī mača iznākumu, bet arī uz to ko Īrijas izlase spēs parādīt izslēgšanas spēlēs.

Tiesa, otrā puslaika sākumā nekas neliecināja, ka īriem būtu problēmas ar noskaņojumu vai viņi būtu morāli sagrauti par līderu savainojumiem. Īrijas izlase ar lieliem spēkiem devās uz priekšu, par ko arī tika atalgoti, kad, pēc tam kā ilgu laiku viņi atradās tiešā ieskaites zonas tuvumā, piezemējumu guva Robs Kērnijs.

Spēles turpinājums īriem gan nebija patīkams, jo Pīters O'Mahonijs guva savainojumu un no laukuma tika aizvests jau ar elektrokāra palīdzību, kas nozīmēja, ka šajā mačā jau trim spēlētājiem no Īrijas komandas ir konstatētas nopietnas traumas.

Lai arī kā Francija centās atspēlēties, īri, pat ar visiem robiem sastāvā, turējās ļoti cienījami un pamazām tikai audzēja savu pārsvaru, kad Konors Marejs guva spēles otro piezemējumu, bet Aiens Madigens bija precīzs realizācijā.

Runājot par grupu turnīru kopumā, tad Francijas izlase, lai arī izcīnīja vietu ceturtdaļfinālā, neradīja iespaidu, ka viņi var šajā turnīrā cīnīties par visaugstākajām vietā, arī šīvakara mačs nesniedza atbildes uz iepriekš izskanējušajiem jautājumiem, vēl vairāk, tas lika uzdot jaunus.

Spēlei beidzoties, tika fiksēta Īrijas uzvara ar 24:9, kas nozīmē, ka viņiem nākamā spēle būs pret Argentīnu, bet Francijai jau ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar turnīra galveno favorīti – Jaunzēlandi.

Piezemējumi: - Kērnijs (49), Marejs (71)Realizācijas: - Madigans (72)Soda sitieni: Spedings (15, 22), Parra (63) - Sekstons (12, 18), Madigens (28, 76)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Īrija 4 4 0 0 134:35 2 18
2. Francija 4 3 0 1 120:63 2 14
3. Itālija 4 2 0 2 75:88 2 10
4. Rumānija 4 1 0 3 60:129 0 4
5. Kanāda 4 0 0 4 58:131 2 2