04.10.2015. 20:42
Šīvakara otrajā Pasaules kausa regbijā spēlē Īrija ar 16:9 pārspēja Itāliju un garantēja sev vietu turnīra ceturtdaļfinālā.

Īrijas un Itālijas mačs noslēdza 4. oktobra spēļu dienu un šajā spēlē, lai arī tikās divas Sešu nāciju kausa komandas, faktiski bija viens izteikts favorīts – īri, bet itāļiem bija jāmēģina parādīt sava labākā spēle, lai, ja ne saasinātu C grupas cīņu par ceturtdaļfinālu, tad vismaz droši justos savā trešajā vietā, kas dod iespēju automātiski kvalificēties 2019. gada Pasaules kausam.

Pirmais puslaiks pagāja līdzvērtīgā cīņā, jo Itālija nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, kamēr Īrija veiksmīgā darbojās uzbrukumā. Tiesa, nekur tālu īriem neizdevās aizbēgt, jo, lai arī viņi guva vienu piezemējumu, Tomaso Alans realizēja divus soda sitienus, kas ļāva pārtraukumā iet pie rezultāta 6:10.

Otrajā puslaikā spēles gaita pēc būtības nemainījās un abas komandas, lai arī veidoja bīstamus uzbrukumus, novest tos līdz rezultatīvam noslēgumam viņiem neizdevās, vienīgi Itālijai 51. mača minūtē pēc Alana precīza sitiena izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, kas, protams, solīja interesantu cīņas turpinājumu, jo abas komandas nez vai bija apmierinātas kā ar spēles rezultātu, tā ar savu sniegumu, vismaz Īrijai noteikti bija viela pārdomām.

Līdz nākošajām rezultāta izmaiņām bija jāgaida sešas minūtes, kad Džonijs Sekstons atjaunoja puslaika pārsvaru, raidot bumbu starp vārtu stabiem. To pašu viņš izdarīja arī dažas minūtes vēlāk, tādējādi nodrošinot īrus pret kaut kādām nejaušām nepatikšanām, jo rezultāta starpība sasniedza jau septiņus punktus.

Atlikušajā spēles daļā, lai arī kā Itālija ne censtos, viņiem neizdevās veikt piezemējumu, lai izlīdzinātu rezultātu, nepalīdzēja arī īru nopelnītā dzeltenā kartīte.

Līdz ar to Francija un Īrija ir tās komandas, kas ceturtdaļfinālā pārstāvēs D apakšgrupu, tiesa vispirms abām vienībām būs jāsatiekas grupu turnīra pēdējā spēlē, lai noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu. Savukārt Itālijai, kopā ar Kanādu un Rumāniju būs jāizspēlē garantētā ceļazīme uz 2019. gada Pasaules kausu, kurš risināsies Japānā.

Piezemējumi: Ērls (18) -Realizācijas: Sekstons (19) -Soda sitieni: Sekstons (8, 57, 61) – Alans (14, 23, 51)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Īrija 3 3 0 0 110:26 2 14
2. Francija 3 3 0 0 111:39 2 13
3. Itālija 3 1 0 2 42:66 0 4
4. Kanāda 3 0 0 3 43:114 1 1
5. Rumānija 2 0 0 2 21:82 0 0