12.11.2017. 00:05

Lai arī nomināli šī ir jau ceturtā rudens testu maču nedēļa, tieši šodien savus pirmos mačus aizvadīja lielākā daļa no vadošajām izlasēm. Savukārt īpašu uzmanību izpelnījās četri mači – Anglija pret Argentīnu, Velsa pret Austrāliju, Īrija pret DĀR un Francija pret Jaunzēlandi.

Jāteic, ka katra no šīm četrām spēlēm bija citādāka. Tā Anglijas un Argentīnas izlašu cīņa Tvikenhemas stadionā noteikti netiks ierakstīta kā spožākais regbija mačs abu komandu vēsturē, jo abas komandas vārda tiešā nozīmē vairāk cīnījās nekā spēlēja, taču neskatoties uz to angļi, pateicoties trim precīzajiem Džordža Forda soda sitieniem pirmajā puslaikā, kā arī Neitana Hjūza un Semesas Rokoduguni piezemējumiem, izcīnīja uzvaru ar 21:8.

Argentīniešu vienīgo piezemējumu guva Nikolā Sančezs, kurš noslēdza "Pumu" ieilgušo 30 fāžu uzbrukumu. Tiesa, ar sitieniem pa vārtiem dienvidamerikāņiem šovakar pavisam neveicās, jo garām tika sists viens sitiens pēc otra.

Austrālijas un Velsas cīņa bija īpaša, jo komandas cīnījās par Džeimsa Bīvena trofeju, ko pasniedz komandai, kas uzvar šajā cīņā. Turklāt velsieši nebija spējuši apspēlēt austrāliešus kopš 2008. gada. Jāsaka uzreiz – arī šogad viņiem tas neizdevās.

Spēles ievadā austrālieši demonstrēja labāku saspēlētību un kopumā kļūdījās mazāk, kā arī veiksmīgi darbojās aizsardzībā, kas ne tai labākajai Velsas izlasei radīja zināmas problēmas. Tāpēc austrālieši pirmās 40 minūtes piezemējumu skaita ziņā uzvarēja ar 3:1, bet rezultāts ejot pārtraukumā bija 22:13. Otrajā puslaikā mājnieki gan atguvās, taču Kērtlijs Bīls izmantoja Stefa Evansa zaudēto bumbu, nogādājot to ieskaites zonā. Spēles izskaņā gan Velsas "Pūķi" gan bija labās pozīcijās, lai rezultāta starpību samazinātu līdz minimumam, taču tas nenotika – 29:21 par labu Austrālijas "Ķenguriem".

Lielas cerības tika liktas uz Īrijas un DĀR izlašu maču, jo tajā tikās pasaules ranga trešā un ceturtā komanda, turklāt, pēc neveiksmīgā 2016. gada dienvidāfrikāņi šogad izskatījās jau daudz labāk un, ja jau sev tik neveiksmīgajā iepriekšējā gada kampaņā viņi savās mājās, tiesa gan ne bez grūtībām, tika galā ar Īriju (2-1), tad arī Dublinā varēja cerēt uz saturīgu maču.

Atkal jāsaka, ka, diemžēl, bet cerības neattaisnojās, jo īri bija labāki visos spēles aspektos un parādīja absolūti nobriedušu un pilnvērtīgu spēli, kurā bija maz kļūdu, kā arī stingrapieturēšanās pie spēles plāna, kas beigu beigās deva rezultātu.

Pirmajā puslaikā Džonijs Sekstons bija galvenais īru punktu guvējs un arī otrā puslaika lielākajā daļā mājniekiem bija jācer uz sava desmitā numura precizitāti, līdz pēdējās desmit minūtēs viņi tika atalgoti par pacietību un guva trīs bezatbildes piezemējumus, svinot pārliecinošu gan pēc rezultāta, gan spēles gaitas panākumu – 38:3.

Visbeidzot, Jaunzēlandes un Francijas komandu spēlē, kas norisinājās Parīzē, Jaunzēlande izcīnīja uzvaru ar 38:18. Protams, var teikt, ka "All Blacks" ieguva izšķirošo pārsvaru jau pirmajā puslaikā un otrajā spēles nogrieznī to tikai noturēja, taču spēles gaita gan par to neliecināja, jo Francija otrajās 40 minūtēs bija daudz aktīvāka un pārliecinoši savās rokās turēja mača vadības grožus.

Pirmajā puslaikā gan viesi bija pārāki un samērā ātri ieguva sev komfortablu pārsvaru, kas liedza francūžiem spēlēt pēc sava plāna, jo viņiem bija jāmēģina panākt jaunzēlandieši. Piezemējumi "All Blacks" rindās Denam Koulam, Vaisakem Naholo, Raienam Krotijam un Semam Keinam. Vienīgo "Les Bleus" pieziemējumu pirmajās 40 minūtēs guva Tedijs Tomass. Savukārt otrajā puslaikā franči saņēma soda piezemējumu, bet Naholo, kad jau Jaunzēlande šajā spēles nogrieznī zaudēja ar 13:0, bija veiksmīgs otrreiz un uzstādīja mača gala rezultātu – 38:18 par labu Jaunzēlandei.

Pievēršoties pārējām spēlēm jāizceļ Gruzijas pārliecinošā uzvara pār Kanādu ar 54:22, kas gruzīniem bija pārliecinošākais panākums pār Kanādas izlasi komandas pastāvēšanas vēsturē. Savukārt Skotijas un Samoa regbija izlases vienas dienas laikā tikās jau otro reizi. Tiesa, pirmā spēle norisinājās Pasaules kausa regbijā-13 ietvaros un tur komandas cīnījās neizšķirti (14:14), bet klasiskā regbija mačā skoti savās mājās bija labāki un rezultatīvā cīņā uzvarēja ar 44:38.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222