07.02.2015. 18:22
Turpinās Sešu nāciju kausa izcīņa regbijā. Pirmās kārtas otrajā spēlē Itālijas izlase savā laukumā mērojās spēkiem ar Īriju. Pašreizējie čempioni neaizvadīja savu labāko spēli, taču šaubas par uzvarētāju neradās ne brīdi - 3:26.

2014. gada Sešu nāciju kausa ieguvēji īri par turnīra galvenajiem favorītiem tiek uzskatīti arī šogad. Savukārt Itālijas izlase gadu no gada cīnās par to, lai nepaliktu pēdējā vietā turnīra noslēguma tabulā. Par laimi, regbiju uz papīra nespēlē, un īri to ļoti labi zina. Piemēri nav tālu jāmeklē - 2013. gada turnīrā Itālija savā laukumā ar 22:15 īrus sensacionāli nopēra. Pērnā gada turnīrā Īrijas izlase, spēlējot savā laukumā Dublinā, izlika visas dusmas – 46:7.

Spēles rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē. Noteikumus savā laukuma pusē pārkāpa Itālijas izlase, radot oponentiem teicamu iespēju ērtam soda sitienam. Aiens Kītlijs savu iespēju garām nelaida – 0:3. Spēle turpināja ritēt līdzīgā cīņā. Lai arī īru pārākums individuālajā meistarībā bija acīm redzams, itālieši aizstāvējās godam un nekautrējās uzbrukt paši. Spēles 21. minūtē Itālija atkal pārkāpa noteikumus soda sitienam parocīgā vietā, un Kītlijs sniegto iespēju izmantoja, pievienojot vēl trīs punktus savam un komandas kontam (0:6). Pēdējās desmit pirmā puslaika minūtes sākās ar masīvu īru pozicionālo uzbrukumu. Itālija sekmīgi aizstāvējās vairākas minūtes, bet beigās tomēr pārkāpa noteikumus. Kītlijs turpināja sist precīzi – 35. minūtē jau 0:9. Pēc zaudētajiem punktiem itālieši aktivizējās, beidzot liekot nopietni pasvīst arī īru aizsardzībai. Itālijas izlases ofensīva vainagojās ar Īrijas noteikuma pārkāpumu netālu no sava ieskaites laukuma. Puslaiks noslēdzās ar Itālijas izlases desmitā numura Haimona precīzi izpildīto soda sitienu – 3:9.

Pirmajā puslaikā Īrijas izlase nedemonstrēja spožu sniegumu, taču spēlēja ļoti disciplinēti. Itālijas darbības uzbrukumā bija daudz atraktīvākas, taču milzu problēmas īriem nesagādāja. Otro puslaiku īri sāka ar pamatīgu apņēmību, uzbrūkot ar tādu atdevi, kāda pirmajā puslaikā nebija vērojama. Pirmās desmit otrā puslaika minūtes aizritēja Itālijas laukuma pusē, īriem vērpjot savus uzbrukumus. Tomēr punktus varenā ofensīva īriem neatnesa - uzbrukumu noslēguma fāzē allaž patraucēja tehniskā brāķa klātbūtne. Spēles temps kritās, taču tendences palika nemainīgas - īri uzbruka, Itālija kolektīvām pūlēm aizstāvējās. 56. minūtē Itālijas izlase savā laukuma pusē pārkāpa noteikumus grupu cīņā. Kītlijs sist pa vārtiem nebija jāskubina - 3:12.

64. minūtē Itālijas tā jau vārgās cerības līdz ar zemi nolīdzināja Džiraldīni, kurš nopelnīja dzelteno kartīti, uz desmit minūtēm atstājot savu komandu mazākumā. Dažus mirkļus vēlāk Īrijas izlase guva pirmo piezemējumu spēlē - izveicīgāks par visiem izrādījās Konors Marejs, panākot četrpadsmit punktu pārsvaru (3:17). Precīzs bija arī Kītlija izpildītais realizācijas sitiens - 3:19. Īrija turpināja aktīvi uzbrukt, mēģinot izmantot viena cilvēka pārsvaru. 66. minūtē tas izdevās Tomijam O'Donelam, kurš savu reidu noslēdza ar piezemējumu. Precīzs bija arī laukumā uz maiņu nākušā Medigena realizācijas sitiens - 3:26. Spēles beigās atkal pilnā sastāvā spēlējošā Itālija metās uzbrukt, lai iepriecinātu savus līdzjutējus vismaz ar goda piezemējumu. Īri ar paviršību sāna auta izspēlē izsauca uguni uz sevi, taču prata liesmas laicīgi apdzēst. Tiesa, spēles priekšpēdējā minūtē visnotaļ haotisks Itālijas izlases uzbrukums noslēdzās ar piezemējumu, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tas netika ieskaitīts.

Itālija - Īrija 3:26 (3:9)Piezemējumi: - Marejs 64', O'Donels 66'Soda sitieni: Haimona 40' - Kītlijs 6', 20', 35', 57'Realizācijas sitieni: - Kītlijs 65', Medigens 67'Itālija: 1. Aguero (17. de Marči), 2. Džiraldīni (16. Maniči), 3. Kastrodžiovani (18. Čistolīni), 4. Biadži 5. Furno, 6. Zanni (20. Barbīni), 7. Minto (19. Fuzers), 8. Parisse, 9. Gori, 10. Haimona, 11. Makklīns, 12. Morizi, 13. Kampaņjāro (22. Alans), 14. Zarto, 15. Masi.Īrija: 1. Makgrats (17. Dž. Kronins), 2. Bests (16. Š.Kronins), 3. Ross (18. Mūrs), 4. Toners, 5. O’Konels, 6. O’Mahonijs (19. Hendersons), 7. O’Donels, 8. Mērfijs, 9. Marejs (21. Boss), 10. Kītlijs (22. Medigens), 11. Zībo, 12. Henšovs, 13. Peins, 14. Bovs (23. Džounss), 15. Kīrnijs.

Pirmās kārtas noslēdzošā spēle jau šovakar, kad plkst. 19:00 pēc Latvijas laika Francija mērosies spēkiem ar Skotiju. Spēles tiešraide "France 2" kanālā.