19.09.2015. 18:30
Pasaules kausa regbijā D grupas pirmajā spēlē, kurā tikās vieni no turnīra favorītiem, Īrija, un Kanādas izlase, graujošu uzvaru ar 50:7 izcīnīja īri, faktiski visu nokārtojot jau spēles pirmajās 40 minūtēs.

Īrijas un Kanādas mačs norisinājās "Millenium" stadionā un vairāk bija svarīgs īriem, jo, jau pirms mača bija zināms, ka viņu pārsvaram ir jābūt nospiedošam, tāpēc kanādieši šajā cīņā ne uz ko daudz nevarēja cerēt, taču īriem bija jāuzvar un jānopelna papildpunkts.

Tomēr, neskatoties uz savu "otrā numura" statusu, kanādieši nesāka tikai "atsisties" jau no paša sākuma un centās spēli aizvadīt līdzvērtīgā cīņā. Jau devītajā minūtā kanādiešiem parādījās iespēja izvirzīties vadībā, taču soda sitiens, kurš, tiesa, tika sists no savas laukuma puses, netika realizēts.

Tālākā puslaika norise bija pilnībā pakļauta Īrijas izlases diktātam. 17. minūtē Šons O'Braiens guva mača pirmo piezemējumu, kas tikai sāka īru uzbrukuma ofensīvu – Aiens Hendersons, Džonijs Sekstons un Deivs Kērnijs sekoja viņa piemēram un jau pirmajā puslaikā nodrošināja ne tikai iespaidīgu 29 punktu pārsvaru, faktiski arī izcīnot uzvaru jau pirmajās 40 minūtēs, bet arī garantēja papildpunktu šajā mačā.

Īpaši jāizceļ Džonijs Sekstons, kurš pirmajā spēles pusē bija patiešām lielisks. Runa nav tikai par viņa realizētajiem sitieniem pa vārtiem un pat ne par lielisko skrējienu, kas beidzās ar piezemējumu. Sekstons lieliski lasīja spēli un ar bumbas spērieniem izvirzīja komandas biedrus labās uzbrukuma pozīcijās, kā arī lieliski novirzīja spēli tiešā Kanādas ieskaites zonas tuvumā.

Pats cerīgākais moments kanādiešim parādījās jau pēc 40 minūšu spēlēšanas. Turpinot iesākto uzbrukumu, Ziemeļamerikas izlase nokļuva burtiski dažu centimetru attālumā no ieskaites zonas, taču ar spēku nespēja ienest bumbu un nopelnīt pirmos punktus, tāpēc nolēma spēlēt plašāk. Tiesa, īri pēdējā momentā paspēja izjaukt izspēli, precīzāk, pielikt roku, lai pēdējā kanādiešu piespēle pirms bumbas ienešanas ieskaites laukumā būtu uz priekšu. Bumba ieskaites zonā tika ienesta, taču pēc videoatkārtojuma noskatīšanās, mača galvenais tiesnesis piecus punktus neieskaitīja un vienības pārtraukumā devās pie rezultāta 29:0 par labu īriem.

Otrais puslaiks sākās ar kanādiešu mēģinājumiem turpināt pirmās spēles puses izskaņā iesākto un īru kapteiņa Pola O'Konela 10 minūšu sodu.

Iespējams, ka atpūtušies, iespējams, ka izmantojot skaitlisko pārsvaru un īru līdera prombūtni, Kanādas izlase šajās 10 minūtēs rādīja jau tīri līdzvērtīgu cīņu, darbojoties pretinieku laukuma pusē, taču tiklīdz viņi ar spēku gribēja pietuvoties ieskaites zonai, tā īri, pat atrodoties mazākumā viņus vienkārši "nospieda" un bumbas virzība notika nevis uz priekšu, bet atpakaļ.Arī otrajā spēles pusē Kanāda guva piezemējumu, kurš netika ieskaitīts, jo pirms tam bija noteikumu pārkāpums, tāpēc laiks ritēja uz priekšu, bet nullīte pie kanādiešu karoga saglabājās.

Toties 29 punkti noteikti nebija viss uz ko Īrija bija spējīga, jo 67. minūtē bumba, jau piekto reizi mačā, atkal atradās aiz ieskaites zonas priekšējās līnijas. Šoreiz Šons Kronins bija tas, kurš to izdarīja.

Pēc tāda notikumu pavērsiena veiksme uzsmaidīja arī "Kļavu lapām", jo Daniels van der Merve pārtvēra īru sperto bumbu un vienatnē aizskrēja no visiem sekotājiem, tādējādi ar trešo mēģinājumu Kanāda beidzot tika pie saviem pieciem punktiem. Natans Hirajama bija precīzs arī realizācijas sitienā, tāpēc vismaz prestiža punktus kanādieši bija guvuši.

Tiesa, ar to mačs nebeidzās, jo īriem vēl bija ko teikt un viņu sakāmo varēja izteikt trijos vārdos – vēl divi piezemējumi (Robs Kērnijs un Džareds Peins).Spēle noslēdzās ar graujošu 43 punktu pārsvaru par labu Īrijai, kas turnīru ir sākusi tieši tā kā no viņiem gaidīja. Arī no kanādiešiem šajā mačā nekādi brīnumi netika gaidīti un viņiem izšķiroši mači būs jāspēlē ar Rumāniju un Itāliju.

Piezemējumi: O'Braiens (17),Hendersons (24), Sekstons (27), D.Kērnijs (34), Kronins (65), R.Kērnijs (72), Peins (75) – van der Merve (67)Realizācijas: Sekstons (18, 25, 36) – Hirajama (68)Soda sitieni: Sekstons (13) – N/A

# Komanda S U N Z GP:ZP T P
1. Īrija 1 1 0 0 50:7 7 5
2. Francija 0 0 0 0 0:0 0 0
3. Itālija 0 0 0 0 0:0 0 0
4. Rumānija 0 0 0 0 0:0 0 0
5. Kanāda 1 0 0 1 7:50 1 0