19.11.2014. 23:58
NHL komandas Bufalo „Sabres” vārtsargu treneris Artūrs Irbe pēc negaidītās kļūšanas par rezerves vārtsargu vakardienas spēlē pret Sanhosē „Sharks” atzina, ka tā bijusi ļoti laba sajūta atkal atcerēties vecās dienas un sīkāk pastāstīja, kā komanda nonākusi līdz šādam notikumam.

„Ja kāds gūst savainojumu, tad vienmēr ir jābūt rezerves plānam,” vietējiem medijiem sacīja Artūrs Irbe. „Pēc pirmā perioda Mihals Noivirts bija guvis nelielu savainojumu, taču bija skaidrs, ka viņš nevarēs turpināt spēli. Mēs sākām meklēt citas iespējas, un, pirmkārt, šodien ir sniega diena (puteņa dēļ uz spēli netika arī daudzi līdzjutēji. Aut.p.), otrkārt, šī ir neatkarības diena Latvijai, mūsu mazajai valstij. 96. dzimšanas diena.”

„Nu, un tad Teds (Nolans) noteica, sak, Arčij, kāpēc lai nepamēģinātu tu?” turpināja Irbe. „Teicu, ka neesmu uzvilcis formu jau septiņus gadus, bet viņš atbildēja, vienalga, tagad uzvilksi. Piekritu, taču turpināju darīt savu darbu. Biju domājis, ka būšu vienkārši nogaidīšanas režīmā, taču mani pasauca un teica, ka vajagot saģērbties. Tas nebija pats ērtākais vārtsarga ekipējums,” ar smaidu atzīst Irbe.

Vai Irbe esot satraucies, ka nāksies iet laukumā? „Nē, nē, tā gan nebija. Protams, man nav ne mazākās vēlmes, lai Jonijs (Jūnass Enrūts) gūtu kādu traumu, taču, ja mani sūtītu vārtos, zinu, ka man tas patiktu un es to izbaudītu. Kā es biju vārtsargs, tā arī paliku vārtsargs,” smejas Latvijas hokeja leģenda.

„No kurienes es tik pēkšņi tiku pie ekipējuma? Tas bija Jonija, mums ir apmēram viens izmērs. Cimdus gan paņēmu no Noivirta. Viss bija baltā krāsā, manā stilā. Savukārt vārtsarga masku es nemaz nezinu, no kurienes viņi izvilka. Laikam man nākamreiz būs no mājām jāpaņem sava īstā maska,” sacīja Irbe, kurš arī norādīja, ka bijis ļoti priecīgs atkal atgriezties NHL mačā spēlētāja statusā.

„Tās bija labas sajūtas. Būt rezervē, uzmundrināt laukumā esošos, izbaudīt atmosfēru. Tā bija liela diena, patiešām, sanāca atcerēties vecās labās dienas. Nekad nebiju domājis, ka nāksies atkal vilkt mugurā vārtsarga ekipējumu, taču nu laikam jāsāk gatavoties. Kā saka, jāuzmanās no savām vēlmēm, tās var piepildīties,” smejas Irbe.

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties