05.07.2015. 14:39
IIHF pasaules inline hokeja čempionāta 1. divīzijas atklāšanas spēlē Somijas pilsētā Tamperē svētdien Latvijas valstsvienība galvenā trenera Oļega Sorokina vadībā ar rezultātu 12:0 sakāva Austrijas izlasi.

Latvijas Inline Hokeja Centra sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izveidotā Latvijas inline hokeja izlase IIHF pasaules čempionātā piedalās otro gadu pēc kārtas. 2014. gadā tika izcīnīta ceturtā vieta pirmajā divīzijā, kur spēlē par trešo vietu tika piedzīvots sāpīgs zaudējums 3:4 pret Horvātiju.

Šī gada čempionātu Latvija sāka ar ASV spēlējošā hokejista Roberta Lipsberga vārtu guvumu jau otrajā mača minūtē. Vēlāk pirmo vārtu guvējs atstāja mūsējos mazākumā, taču tas neradīja lielas problēmas, gluži otrādi - HK "Rīgā" spēlējošais Rūdolfs Maslovskis mazākumā dubultoja Latvijas pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas izskaņā vēl viens vārtu guvums un jau 3:0. Otrās ceturtdaļas sākumā Latvija tika pie bullīša. taču Aleksandra Kerča juniora mēģinājums nebija sekmīgs. Drīz pēc tam gan Maslovskis guva savus otros un komandas ceturtos vārtus.

Vēl trīs vārtu guvumi trešajā ceturtdaļā ļāva Latvijai panākt jau ļoti komfortablu 7:0. Pēdējās 12 minūtēs austrieši nomainīja vārtsargus - Austrijas otrajā hokeja līgā spēlējošo pieredzējušo Patriku Mahreihu nomainīja 18 gadus jaunākais Pauls Mohers. 16 gadus jaunajam vārtsargam bija jāpārcieš kārtīgas ugunskristības - Latvijas izlase nežēloja jauno spēlētāju un viņa vārtos sameta piecas ripas... Līdz ar to Latvija čempionāta pirmajā spēlē ar 12:0 sagrāva Austriju.

Latvijas izlasei nākamā spēle paredzēta rītdien pulksten 13:00, kad jāmēro spēki ar Bulgāriju, kas šodien pievakarē tiksies ar pagājušogad no augstākās divīzijas izkritušo Lielbritāniju. Latvijas izlases mērķis šajā čempionātā ir zelta medaļas.

Latvija - Austrija 12:0 (3:0, 1:0, 3:0, 5:0)Vārti: 1:16 R.Lipsbergs (M.Lipsbergs, Galkins) 1:0, 6:11 Maslovskis (Begovs, Galkins, maz.) 2:0, 9:41 Purviņš (Zeile) 3:0, 17:33 Maslovskis (Begovs, Galkins) 4:0, 28:40 Begovs (Galkins, Ogorodņikovs, vair.) 5:0, 33:32 Batraks (Ogorodņikovs, Galkins, vair.) 6:0, 33:43 M.Lipsbergs (Batraks, R.Lipsbergs) 7:0, 37:14 Kerčs (Zeile) 8:0, 38:27 R.Lipsbergs (M.Lipsbergs, Batraks) 9:0, 43:05 M.Lipsbergs (R.Lipsbergs, Batraks) 10:0, 44:17 Golubovičs (Purviņš, vair.) 11:0, 47:34 Zeile (R.Lipsbergs) 12:0.Soda minūtes: 7:7Metieni: 25:9Vārtsargi: Krūze - Mahreihs (Mohers 36:00)