17.11.2013. 17:00

• Rīgas «Dinamo» izcīna piekto uzvaru pēc kārtas 2013. g. 15. novembris
  • «Dinamo» garā «bullīšu» cīņā uzvar spēcīgo «Baris» 2013. g. 13. novembris
  • Ābols: Liekam šos punktus krājkasē 2013. g. 14. novembris

Spēles ievadā komandas darbojās mazaktīvi, tomēr bīstamāki uzbrukumi padevās viesiem, kas vairākas reizes lika spēlē iesaistīties Sedlāčekam. Sestajā minūtē noraidīts tika Arvīds Reķis, tomēr «Dinamo» komandai šajā mazākumā izdevās atklāt rezultātu, kad izgājienu pret Mihailu Birjukovu meistarīgi realizēja Indrašis. Pēc šī mazākuma spēle atkal ievirzījās mierīgā gultnē, bet 14.minūtē mājinieki tika pie sava pirmā vairākuma. «Dinamo» hokejisti tajā bija aktīvi, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Pirmās trešdaļas noslēdzošajās minūtēs uzbrukt centās abas komandas, taču neliels pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kas tika pie iespējas trešdaļas beigas aizvadīt vairākumā. Tajā pie viesu vārtiem izcēlās nelieli asumi, taču Birjukovs visās epizodēs spēja savus vārtus nosargāt neskartus.

Jau otrās trešdaļas pašā sākumā «Jugra» pie mājinieku vārtiem izveidoja ļoti bīstamu epizodi, bet brīdi vēlāk pēc neprecīzas Aleksandra Ņiživija piespēles aizskrēja pretuzbrukumā un panāca izlīdzinājumu. Pēc gūtajiem vārtiem viesu uzbrukumi turpinājās, un trešdaļas ceturtajā minūtē «Jugra» jau pārņēma vadību, kad ar metienu no zilās līnijas Sedlāčeku pārspēja Buļanskis. «Jugra» komandas pārsvaru mazināja vien Vitālija Pavlova nopelnītais noraidījums trešdaļas vidū. Tajā izcila iespēja gūt vārtus bija Mārtiņam Cipulim, tomēr viņš netrāpīja pa lēkājošo ripu.

Drīz pēc tam «Dinamo» divas minūtes pēc Kristapa Sotnieka noraidījuma sekmīgi cīnījās mazākumā, lai arī mājiniekiem nācās tikt galā ar dažbrīd pat vētrainiem «Jugra» hokejistu uzbrukumiem. Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām pie vairākuma tika Rīgas klubs, kuru izdevās pārvērst gūtos vārtos, kad ar spēcīgu metienu no asa leņķa savus desmitos vārtus šosezon guva Vilsons. Uzreiz pēc tam izcelties varēja arī Juris Upītis, tomēr līdz trešdaļas beigām aktīvā spēlē rezultāts vairs nemainījās. Jāizceļ, ka arvien biežāk abu komandu spēlētāju vidū izcēlās dažādi asumi.

«Dinamo» komanda uz neveiksmīgo otro trešdaļu atbildēja ar ļoti pārliecinošu trešās trešdaļas sākumu, jau pēc 46 nospēlētām sekundēm atgriežoties vadībā - ļoti spēcīgs metiens vārtu augšējā stūrī padevās Hosam. Neilgi pēc tam 4:2 varēja panākt Marcels Haščāks, tomēr viņa raidītā ripa atsitās pret pretinieku vārtu stabiņu. Savukārt vēl nedaudz vēlāk mājinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tajā «Dinamo» hokejisti spēlēja ļoti aktīvi, bet uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos Sedlāčeks neitralizēja pretinieku izgājienu pret vārtsargu.

Trešdaļas vidū par ripas izmešanu no laukuma noraidīts tika Sotnieks, bet viesi prata vairākumu izmantot, kad pēc veiksmīgas saspēles Kņazevs raidīja ripu jau tukšos sāncenšu vārtos. Cīņas turpinājumā pie uzvaras pamatlaikā centās tikt abas komandas, tomēr allaž uzbrukumu noslēgumā pietrūka precīzu darbību. Īpaši laba izdevība pēdējā minūtē bija Hosam, tomēr viņa mestā ripa lidoja vārtiem pāri. Savukārt pāris sekundes vēlāk pie pašas vārtu priekšas ripu tīklā iestumt neizdevās Indrašim un Vilsonam.

Pagarinājuma ievadā «Jugra» komandai piederēja ievērojams pārsvars, tomēr otrās minūtes izskaņā mājiniekiem padevās ātrs un bīstams uzbrukums, kuru ar precīzu un spēcīgu metienus vārtos noslēdza Indrašis.

«Dinamo» - «Jugra» 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Miks Indrašis (Pavlovs) (7:01, maz.), 1:1 Radeks Smoļenaks (Savinainens, Diksons) (21:20), 2:1 Antons Buļjanskis (Starosta, 23:29), 2:2 Kails Vilsons (Hosa, Robinsons) (36:09, vair.), 3:2 Marsels Hosa (Šekura), 3:3 Kirils Kņazevs (Sitņikovs, Žukovs) (39:58), 4:3 Miks Indrašis (Pavlovs, Robinsons) (61:52).

Metieni: 31 - 29

Soda minūtes: 6 - 10

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlē ar «Jugra»

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš - Arvīds Reķis, Mets Robinsons - Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks - Krišjānis Rēdlihs, Edmunds Augstkalns.

Uzbrucēji: Marsels Haščāks - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Aleksandrs Ņiživijs - Pols Šekura - Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis - Vitālijs Pavlovs - Miks Indrašis, Māris Bičevskis - Rustams Begovs - Gunārs Skvorcovs.

Šo mājas spēļu sēriju Rīgas «Dinamo» noslēgs otrdien, kad tiksies ar Jekaterinburgas «Avtomobilist» hokejistiem, noslēdzot regulārā čempionāta pirmo spēļu apli. Savukārt pēc tam «Dinamo» hokejisti ar šīm četrām komandām tiksies jau izbraukumā.

Rīgas «Dinamo» ar izcīnītiem 52 punktiem 26 spēlēs ieņem salīdzinoši stabilu Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu, tikai par diviem punktiem atpaliekot no otrajā vietā esošās Maskavas «Dinamo», kas turklāt aizvadījusi par vienu maču vairāk.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa