15.08.2012. 16:01

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo trešdien izcīnīja uzvaru arī otrajā Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņas spēlē. Šoreiz rīdzinieki ar 5:3 pārspēja pašreizējos Gagarina kausa īpašniekus Maskavas Dinamo ar Oļegu Znaroku un Hariju Vītoliņu pie vadības grožiem. Vārtus Rīgas komandai guva Miks Indrašis (2), Mets Karls, Gints Meija un Mārtiņš Karsums.

Atšķirībā no otrdienas spēles ar Maskavas Spartak (3:2 papildlaikā), šoreiz vārtu drošību Peka Rautakalio uzticēja Mārim Jučeram, Raitis Ivanāns savainotās rokas dēļ atgriezies Rīgā, bet uzbrukumā Robertu Bukartu un Andri Džeriņu aizstāja Elvijs Biezais un Gunārs Skvorcovs.

Rīdzinieki jau mača 2.minūtē pēc Roba Šrempa noraidījuma nokļuva mazākumā, taču divas minūtes sekmīgi izturēja. Vēl pēc dažām minūtēm iespēju realizēt skaitlisko vairākumu ieguva Latvijas klubs – tas izdevās nieka 13 sekunžu laikā, kad pēc uzmetiena no zilās līnijas vārtu guvums tika pierakstīts aizsargam Metam Karlam. Drīz vien rīdzinieki ieguva otru iespēju spēlēt vairājumā – šoreiz to realizēt neizdevās, taču spēles 14.minūtē rezultāta starpību jau vienādos sastāvos dubultoja Gints Meija.

Otrā perioda sākumā iespējas gūt vārtus bija abām komandām, bet allaž vietā bija Māris Jučers un Aleksejs Volkovs. Taču mača vidū tomēr vēlreiz kapitulēja maskaviešu mūris – pēc Roba Šrempa uzmetiena pirmais pie ripas bija Mārtiņš Karsums, neatstājot pretiniekiem nekādus variantus – 3:0! Brīdi vēlāk Rīgas komanda nonāca kritiskā situācijā, kad ar 40 sekunžu intervālu noraidījumus saņēma Arvīds Reķis un Krišjānis Rēdlihs, tomēr arī trijatā mūsējie spēja ne tikai nosargāt savus, bet arī izlauzties līdz Volkova sargātajiem vārtiem. Spēlējot jau pilnos sastāvos, maskavieši tomēr prata pirmo reizi pārspēt arī Jučeru – 3:1 pēc spēlētām 40 minūtēm.

Trešo periodu Znaroka vadītā komanda  sāka ar diviem noraidījumiem īsā laikā, par to saņemot sodu ceturto zaudēto vārtu izskatā – pēdējās vairākuma sekundēs vārti Mikam Indrašim. Divarpus minūtes vēlāk Indrašis vēlreiz sodīja mazākumā palikušos maskaviešus – 5:1. Vēl nedaudz vēlāk tiesnesis videoatkārtojumā pētīja, vai rīdzinieki nav iemetuši arī sesto ripu, bet nekā. Spēles noslēdzošajās minūtēs čempioni spēja divas ripas atgūt - vispirms realizējot divu vīru pārsvaru vairākumā, bet deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām no vārtu priekšas ripu garām Jučeram trieca Dominiks Graņjaks.

Pēc mača komandas aizvadīja arī pēcspēles metienu sēriju, kurā ar 3:2 pārāki bija maskavieši. Dinamo labā ar precīziem metieniem izcēlās Šremps un Bičevskis.

Rīgas Dinamo tā bija ceturtā pirmssezonas pārbaudes spēle un trešā uzvara. Turnīra trešajā spēlē piektdien rīdzinieki tiksies ar rīkotājiem Ņižņijnovgorodas Torpedo, bet sestdien notiks spēles par 1. un 3.vietu.

Atlikušās četras pārbaudes spēles Dinamo aizvadīs tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā no 25. līdz 29.augustam Rīgā. Bez mājiniekiem turnīrā piedalīsies arī atjaunotā Jaroslavļas Lokomotiv komanda ar pērnās sezonas rīdzinieku rezultatīvāko hokejistu Miķeli Rēdlihu ierindā, Mitišču Atlant un Espo Blues vienība no Somijas.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa