23.05.2014. 10:19
Savā starpā spēlējuši 264 reizes, taču Eiropas galvenā klubu

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Spēlē, kurā papildu konteksti un motivācija nemaz nav jāmeklē, netrūkst interesantu faktu un nianšu. Real izslēgšanas spēlēs ceļā uz finālu izrēķinājās ar trīs Vācijas klubiem (Bayer 04 Leverkusen, Dortmundes Borussia un Minhenes Bayern), savukārt Atletico tika galā ar visdažādākā stila pretiniekiem: itāļu AC Milan, angļu Chelsea un spāņu Barcelona. Turklāt viņi līdz šim turnīrā vēl ne reizes nav zaudējuši un var kļūt tikai par septīto komandu turnīra vēsturē, kas triumfējusi Čempionu līgā, tā arī ne reizes nezaudējot. Pēdējiem tas izdevās Mančestras United 2008. gadā Maskavā, kad, starp citu, «sarkano velnu» labā vārtus guva tagadējais Real līderis Krištianu Ronaldu. Ņemot vērā, ka portugālis šogad beidzot saņēma ilgi kāroto pasaules labākā spēlētāja balvu Ballon d'Or, uzstādīja jaunu turnīra rezultativitātes rekordu (16 vārtu 10 spēlēs), Ronaldu noteikti līdīs ārā no ādas, lai savā dzimtenē Portugālē notiekošajā spēlē virs galvas paceltu Čempionu līgas kausu. Tas būtu spīdošs punkts lieliskai sezonai. Nemaz nerunājot par to, ka Spānijas čempionātā Real pirmo reizi pēdējos desmit gados palika zemāk par otro vietu. Un lielā mērā par to viņiem «jāpasakās» tieši Atletico, kas pēc 17 gadu pārtraukuma atguva La Liga troni.

Tamlīdzīgā garā likumsakarības un krustceles starp abiem klubiem, to treneriem un spēlētājiem varētu meklēt vēl ilgi, taču lai tas viss paliek uz papīra! Spēles likteni izšķirs futbolisti laukumā un treneri tā malā.

Vairāk par UEFA Čempionu līgas finālu lasiet piektdienas laikrakstā Diena!R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties