18.03.2015. 07:30
Pagājušā gada Indianvelsas WTA "Premier Mandatory" turnīra uzvarētāja Flāvija Penneta turpina titula aizstāvēšanu, 4. kārtā trīs setos uzveicot Mariju Šarapovu – 3:6, 6:3, 6:2.

Marija Šarapova ceturtajā geimā ar veiksmīgi no tīkla atlēkušas bumbiņas palīdzību ieguva breiku, kuru nespēja nosargāt. Krievijas pirmā rakete piekto geimu zaudēja no 40:0 pārsvara, izceļoties ar vairāk kļūdām, ieskaitot divām neprecīzām otrajām servēm un neveiksmīgu "dropšotu" – 3:2 arvien Šarapovas labā.

Līdzīga ķibele astotajā geimā gadījās Flāvijai Pennetai, kura savu servi pamanījās zaudēt no 40:15 pārsvara. Šarapova pēc tam viegli izservēja 1. setu, pēdējā geimā zaudējot tikai vienu punktu.

Penneta 2. seta pirmajā pusē izturēja divus grūtus serves geimus – vienreiz serve nosargāta no 0:40 deficīta, bet vēl vienā gadījumā Itālijas tenisistei atspēlēšanās no 0:30. Seta vienīgais breiks notika sestajā geimā, kurā Šarapovai divas dubultkļūdas, bet Pennetai breikbumbas izspēlē neatvairāms diagonālais "backhand" sitiens.

Pagājušā gada čempione pēdējos divos setos kritiskos brīžos servēja ļoti labi – otrajā setā atspēlētas visas četras breikbumbas, bet pēdējā setā Šarapovai nebija nevienas! 2006. un 2013. gadā šeit uzvarējusī Šarapova 3. setā spēlēja ļoti haotiski, bieži pārforsējot ar sitieniem vai atduroties pret Pennetas teicamo aizsardzību. Šarapova pēdējā setā prata uzvarēt tikai divos geimos...

Pennetai viena no karjeras labākajām uzvarām. Top 2 tenisisti viņa uzveica piekto reizi. Divi panākumi pret ranga pirmo numuru – 2008. gadā Cīrihē pret Jeļenu Jankoviču un 2011. gadā Pekinā pret Karolīnu Vozņacki. 2011. gadā Sidnejā viņa apspēlēja 2. vietā bijušo Veru Zvonarjovu, bet pērn ceļā uz Indianvelsas titulu uzveica otro numuru Na Lī.

Zīmīgi, ka Šarapova Pennetai zaudēja trešo reizi pēc kārtas un tagad savstarpējās cīņās ir iedzinējos ar 2-3. Visi pieci mači noslēgušies trīs setos. Flāvija Šarapovu trīs setos pieveica arī 2009. gadā Losandželosā un 2011. gadā "US Open". Abas nebija tikušās kopš mača Ņujorkā.

Pirmo setu turnīrā zaudēja 1999. un 2001. gada čempione Serēna Viljamsa, kurai Indianvelsā atgriešanās pēc 14 gadu pārtraukuma. Ranga līdere divu ASV tenisistu mačā ar 6:7(3), 6:2, 6:2 pārspēja Slounu Stīvensu.

Viljamsa sāka ar 0:3 starta deficītu, pirmajos trīs geimos uzvarot tikai trīs izspēlēs. Pēc tam Viljamsas izpildījumā sekoja četri uzvarēti geimi pēc kārtas, bet pie 5:4 Serēna uzņemšanā neizmantoja setbumbu. To nācās nožēlot, jo vēlāk zaudēts taibreiks. Viljamsai 1. setā 28 nepiespiestās kļūdas!

Stīvensa 2. seta pirmajā geimā izcēlās ar trim dubultkļūdām, dodot Viljamsai starta izrāvienu. Neko vairāk viņai nevajadzēja, lai saņemtos. Viljamsa pēc zaudēta 1. seta kļūdījās krietni mazāk, kas sekmēja atspēlēšanos un uzvaru trīs setos. Viljamsas nākamā pretiniece būs 15 uzvaru sēriju sasniegusī Timeja Bačinskī.