20.04.2014. 12:02
Ogres stadionā norisinājās starptautiskas sacensības soļošanā "Aprill – Aprill 2014", kuras reizē bija arī Latvijas čempionāts vairāku vecuma grupu soļotājiem. Sieviešu konkurencē pirmo reizi savā sportistes karjerā Valsts čempionāta zelta medaļu izcīnīja gulbeniete Ilma Melne.

Latvijas šobrīd labākā soļotāja ogrēniete Agnese Pastare veselības problēmu dēļ šoreiz nestartēja, viņa deva priekšroku organizatoriskiem pienākumiem – konfekšu dalīšanai un medaļu pasniegšanai. Šis apstāklis nozīmēja, ka 10 000 m distancē būs jauna čempione. Iespēju izmantoja Ilma Melne (Gulbenes nov.), kura finišēja pēc 56:08,7 min.

Starp juniorēm šo pašu distanci visātrāk veica ogrēniete Inga Rītere (1.02:13,4 h). Vīrieši Latvijas čempionāta medaļas dalīs 20 000 m distancē, bet Ogrē, kur viņi sacentās 10 000 m distancē, uzvarēja gulbenietis Edgars Gjačs (44:11,9 min.). Junioru konkurencē uzvara Ruslanam Smolonskim (Bauskas nov.) - 49:59,5 min., bet jauniešu (U18) – Artūram Makaram (Ventspils) – 44:28,8 min..

5000 m distancē jaunietēm uzvarēja Anastasija Mošarenoka (Ludzas nov.) - 30:57,7 min.. Zēnu un meiteņu (U16) grupā 3000 m visātrāk nosoļoja lietuvietis Linas Bartkus – 15:04,8 min., bet Latvijas čempiona godā Jānis Zeļģis (Lielvārdes nov.) – 15:52,9 min.. Meitenēm konkurencē uzvarēja Sabīne Veisa (Ogre) - 17:54,8 min.. Arī vecuma grupā U14 uzvara lietuviešiem - Birštonas soļotājai Agnei Smailītei, kura 1000 m veica 5:04,7 min. Latvijas čempiones tituls šajā distancē tika Ksenijai Zabalujevai (Preiļu nov.) – 5:17,3 min.. Starp zēniem čempiona godā Ronalds Staņislavskis (Ludzas nov.) – 5:01,7 min.

Sacensību rīkoja Ogres novada sporta centrs, Vieglatlētikas skola "Jūdze" un Latvijas Vieglatlētikas savienība. Tā kā soļošanās sacensībās Ogrē piedalījās arī skolu komandas un bērnudārzu audzēkņi, kopējais dalībnieku skaits bija visai iespaidīgs – 133. Sacensību organizatori teic lielu paldies uzņēmumam "Fazer" – pateicoties tā atbalstam bija iespējams katru soļotāju pēc finiša sveikt ar mazu, bet saldu balviņu.