29.11.2017. 20:20

Mājinieki spēli sāka labāk, un Eduards Hāzners otrajā minūtē ar pieciem punktiem pēc kārtas panāca plus pieci, bet Edmunds Elksnis vēl pēc brīža pievienoja vēl divus punktus. Agri iegūto vadību valmierieši spēja noturēt visas pirmās ceturtdaļas gaitā, lai gan tallinieši pāris reižu pietuvojās līdz viena precīza metiena tiesai.

Otrā ceturkšņa trešajā minūtē Niks Jansons ar tālmetienu pirmo reizi panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru mājiniekiem (31:19). Uz brīdi "Kalev/TLU" samazināja starpību zem desmit punktiem, bet, Jānim Kaufmanim un Elksnim puslaikā gūstot pa desmit punktiem katram, lielajā pārtraukumā komanda devās pie plus 12 Valmierai - 44:32.

Pēc puslaika pārtraukuma viesu centieni lauzt spēles gaitu cieta neveiksmi, un trešās ceturtdaļas izskaņā Valmiera panāca pat plus 16 (68:52). Pēdējā minūtē gan Tallinas komanda ar četriem punktiem nedaudz samazināja pārsvaru, desmit minūtes pirms beigām rezultātam esot 68:56.

Pēdējās ceturtdaļas ievadā bijušais "VEF Rīga" centrs Bamba Falls pēc bijušā Liepājas spēka uzbrucēja Džordžes Dželetoviča piespēles ar bumbas triecienu grozā no augšas pēc ilgāka laika samazināja starpību līdz mazāk nekā desmit punktiem (60:68). Īpaši lielāku intrigu viesi gan nespēja sagādāt, un "Valmiera/Ordo", vismaz 17 punktus gūstot četriem spēlētājiem, svinēja pirmo uzvaru BBL sezonā - 94:82.

Jānis Kaufmanis uzvaru kaldināja ar 21 punktu Eduards Hāzners un Viktors Iļjins pievienoja pa 19, bet Edmundam Elksnim 17 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles (jauns karjeras rekords BBL un atkārtots karjeras rekords vispār). Viesiem ar 17 punktiem izcēlās Džordže Dželetovičs, bet 13 punkti un 16 bumbas Bambam Fallam.

Viktora Iļjina 20 izcīnītās bumbas ir jaunas šīs sezonas BBL rekords (iepriekš labākais bija TTU igaunis Toniss Peils ar 18 bumbām pret "Pieno žvaigždes" 16. novembrī). BBL visu laiku labākais rādītājs ir 25 bumbas, ko savulaik uzstādīja Tanoka Bērds, bet pirms divām sezonām atkārtoja amerikāņu spēka uzbrucējs ar Latvijas pilsonību Endrjū Šmits.

20 bumbas ir arī paša Viktora personiskais rekords atlēkušajās bumbās BBL, iepriekš labākais bija 15, bet Latvijas čempionātā reizi Viktors jau izcīnījis 20 bumbas - šī gada pavasarī "Jūrmalas/Fēniksa" sastāvā zaudējumā "Barons kvartālam".

Valmiera/Ordo - Kalev/TLU 94:82 (24:17, 20:15, 24:24, 26:26)Valmiera: Kaufmanis 21, Iļjins 19, Hāzners 19, Elksnis 17, Miška 9, Jansons 5, Vīksne 4, Bērziņš, Gersons.