30.10.2017. 19:41

Marks Štraits vasarā noslēdza vienas sezonas līgumu ar Monreālas „Canadiens”, taču aizvadīja tikai divas NHL spēles, pēc kurām līgums tika lauzts. Tika veiktas pārrunas ar Šveices komandu „Bern”, taču vienošanās netika panākta, un Šveices mediji vēsta, ka pieredzējušais spēlētājs vairs profesionālajā hokejā laukumā nedosies.

Štraits ir pirmais Šveices hokejists, kurš bijis NHL komandas kapteinis. Viņš pasaules spēcīgākajā līgā aizvadīs 12 sezonas, piedaloties 786 mačos, kuros „Canadiens”, „Flyers”, „Islanders” un „Penguins” komandu sastāvos guva 434 punktus (96+338). Viņš vienreiz piedalījās NHL zvaigžņu spēlē un aizvadītajā sezonā kopā ar „Penguins” ieguva Stenlija kausu, tiesa, komandā nespēlējot lielu lomu un aizvadot tikai trīs „play-off” mačus.

Filadelfijā un Ņujorkā Štraits vairākas sezonas bija kapteiņa asistents, bet 2011./12. gada sezonā arī „Islanders” kapteinis. Tāpat Štraits vairākos pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs bija Šveices izlases kapteinis – šajā statusā viņš debitēja tālajā 2002. gadā, bet pēdējoreiz laukumā kā Šveices izlases kapteinis izgāja 2015. gada pasaules čempionātā.

Kopumā Štraits piedalījās 13 pasaules čempionātos, 89 spēlēs gūstot 42 punktus. 2013. gadā, kad Šveice kļuva par vicečempioni, viņš gan sastāvā nebija.

Izmantotie resursi:https://swisshockeynews.ch/index.ph...Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties