19.04.2015. 19:34
Krievijas klubs Sanktpēterburgas SKA svētdien pirmo reizi vēsturē kļuva par jaunajiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas čempioniem.Finālsērijas piektajā cīņā svētdien SKA izbraukumā ar 6:1 (4:0, 1:1, 1:0) pārspēja...

Finālsērijas piektajā cīņā svētdien SKA izbraukumā ar 6:1 (4:0, 1:1, 1:0) pārspēja Kazaņas "Ak Bars" vienību, sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-1.

Jau otro spēli pēc kārtas mača rezultāts tika atklāts pirmajās minūtēs. Šoreiz cīņas otrajā minūtē rezultatīvs bija SKA hokejists zviedrs Džimijs Ēriksons, taču jau pēc četrām minūtēm 2:0 panāca viesu komandā spēlējošais Antons Burdasovs. Turpinājumā 11.minūtē vēl vienus vārtus SKA labā guva Jevgēņijs Dadonovs, panākot jau trīs vārtu pārsvaru (3:0), bet vēl pēc četrām minūtēm izcēlās Aleksejs Poņikarovskis, gūstot jau ceturtos vārtus SKA vienībai šajā mačā.

Arī otrais periods iesākās ar vairākiem vārtu guvumiem. Vispirms trešdaļas otrajā minūtē pirmo precīzo metienu šajā mačā izdarīja "Ak Bars" vienības spēlētājs, vārtus gūstot Mihailam Gluhovam. Taču nepilnu minūti vēlāk atkal četru vārtu pārsvaru panāca SKA komandas kapteinis Iļja Kovaļčuks (5:1). Pēc šiem zaudētajiem vārtiem "Ak Bars" vienībā notika vārtsargu maiņa. Andeša Nilsona vietā vārtos stājās Emīls Garipovs.

Turpinājumā mača rezultāts mainījās vēl tikai vienu reizi, kad minūti un trīs sekundes līdz spēles pamatlaika beigām sestos vārtus SKA labā guva Romāns Červenka, panākot 6:1.

Pēdējās deviņās Gagarina kausa izcīņas spēlēs SKA komanda izcīnījusi astoņas uzvaras.

Kā zināms, Gagarina kausa pusfinālā SKA kļuva par pirmo komandu KHL vēsturē, kas sērijas ietvaros spējusi uzvarēt, būdama iedzinējos ar 0-3. Sanktpēterburgas klubam tas izdevās pret regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA. Tikmēr "Ak Bars" pusfināla sērijā ar 4-1 pārspēja Novosibirskas "Sibirj".

SKA visās iepriekšējās sešās sezonās kvalificējās Gagarina kausa izcīņai, taču ne reizi nebija iekļuvusi turnīra finālā, divreiz sasniedzot konferences finālus, divas reizes - konferences pusfinālus un divreiz zaudējuši jau pirmajā Gagarina kausa izcīņas kārtā, kur vienreiz cieta neveiksmi, spēlējot pret Latvijas klubu Rīgas "Dinamo". Attiecīgi arī Gagarina kausa izcīnīšanu Sanktpēterburgas komandas spēlētāji iepriekš nebija piedzīvojuši.

Tikmēr pirmajās divās sezonās - 2008./09. un 2009./10.gadā - par čempioniem tika kronēti tieši "Ak Bars" hokejisti.