03.06.2014. 20:52
SMScredit.lv Virslīgas mačā "Liepāja" ar 2:0 pārspēja "Ventspili", pārtraucot lielisko ventspilnieku sēriju. Līdz šim mačam "Ventspils" bija izcīnījusi 12 uzvaras 12 spēlēs, tomēr 13.mačā piedzīvoja neveiksmi.

Spēle sākās ar diezgan ievērojamu ventspilnieku pārsvaru, tomēr "Liepājas" aizsardzība bija pietiekami labā līmenī, lai atvairītu viesu centienus un spētu ielikt labu pamatu pretuzbrukumiem. Jau pēc pirmajām 10 minūtēm liepājnieki izveidoja divus ļoti bīstamus prettriecienus, no kuriem viens tika arī pārvērsts vārtu guvumā.

12.minūtē Dāvis Ikaunieks pēc Jāņa Ikaunieka piespēles nokļuva vienatnē pret Maksimu Uvarenko, tika garām no vārtiem izgājušajam ventspilnieku vārtsargam un atklāja rezultātu. Mirkli iepriekš J.Ikaunieks raidīja bumbu soda laukumā pa gaisu – D.Ikauniekam pietrūka tikai nedaudz, lai gūtu vārtus.

Puslaika vidū spēles gaita izlīdzinājās, bet puslaika otrajā pusē ventspilnieki atguva pārsvaru mača ritējumā. 36.minūtē Antons Kurakins trāpīja pa vārtu pārliktni, minūti vēlāk ventspilnieki satricināja arī vārtu stabu, turklāt viesiem bija vēl dažas lieliskas epizodes sitienu veikšanai – pēc pirmā puslaika liepājnieki tomēr saglabāja vadību (1:0).

Otrā puslaika ievadā ventspilnieki centās izlīdzināt rezultātu, tomēr atkal saņēma pretī vārtu guvumu. "Ventspils" futbolisti atkal iekrita aizsardzībā, trim liepājniekiem aizmūkot pret vienu ventspilnieku aizsargu. Pēc piespēles pa gaisu bumba nonāca pie J.Ikaunieka, kurš no gaisa to raidīja pāri Uvarenko un panāca 2:0. J.Ikauniekam tie bija desmitie vārti šajā Virslīgas sezonā.

Turpinājumā izdevības izvērst uzbrukumus bija abām komandām, tomēr ofensīvas noslēdzošajā fāzē ne viena, ne otra komanda līdz galam neizmantoja savas iespējas. Puslaika izskaņā ventspilnieku spiediens kļuva acīmredzams, taču "Liepājas" aizsardzība bija pietiekami droša, lai izturētu čempionu ofensīvu, un liepājnieki tika pie uzvaras (2:0).

Līdz ar šo "Ventspils" neveiksmi pārtrūka lieliskā Virslīgas uzvaru sērija šosezon. Ventspilnieki līdzšinējos 12 mačos bija izcīnījuši uzvaras, bet 13.mačs izrādījās neveiksmīgs.

"Liepāja" – "Ventspils" 2:0 (1:0)Vārti: D.Ikaunieks 12' J.Ikaunieks 52'Brīdinājumi: Mežs 40' – Abdultaofiks 42' Timofejevs 53' Rečickis 72'"Liepāja": Varažinskis, Mežs (Otaņķis 85'), Flaksis, J.Ikaunieks, D.Ikaunieks (Knapšis 80'), Šlampe, Gucs, Afanasjevs, Toress (Šadčins 73'), Jēkabsons, Peča."Ventspils": Uvarenko, Dubra, Kurakins, Tarknišvili (Žatkins 81'), Ignatāns (Žigajevs 18'), Tīdenbergs (Muječi 46'), Insa, Jančuks, Abdultaofiks, Timofejevs, Rečickis.Galvenais tiesnesis: Nerijus Dunausks.