13.02.2015. 00:06
Latviešu uzbrūkošais futbola pussargs Jānis Ikaunieks ceturtdien debitēja Francijas augstākās līgas komandas «Metz» sākumsastāvā, tomēr tai neizdevās pārvarēt vietējās kausa izcīņas astotdaļfinālu.

Aizvadītajā cīņā «Metz» pamatlaikā un papildlaikā savā laukumā nospēlēja 0:0 (0:0, 0:0) ar Francijas otrās līgas vienu no spēcīgākajām komandām «Brest», tomēr 11 metru sitienu sērijā viesi svinēja uzvaru ar 4:3.

Ikaunieks nospēlēja 66.minūtei, sev atvēlētajā laikā izceļoties ar samērā lielu aktivitāti un trīs reizes pārkāpjot noteikumus.

Pēcspēles sitienos izšķirošo kļūdu pieļāva Žeremijs Šoplēns, kura sitiens tika atvairīts.

Ceturtdaļfinālā «Brest» spēkosies ar citu otrās līgas komandu «Auxerre», turklāt sacensībās tik tālu tā tikusi pirmoreiz kopš 1983.gada. Zīmīgi, ka turnīrā atlikušas vien četras augstākās līgas komandas.

Kā zināms, Ikaunieks «Metz» komandā debitēja iepriekšējā kausa kārtā. Toreiz augstākās līgas komanda ar 3:0 vien pagarinājumā pieveica Francijas pēc spēka trešās līgas klubu «Avranches», bet Ikaunieks laukumā devās 119.minūtē.

Tāpat 31.janvārī viņš piedzīvoja debiju Francijas čempionātā, kad laukumā nāca 86.minūtē.

Jau vēstīts, ka Ikaunieks un «Metz» savā starpā noslēguši vienošanos līdz 2019.gadam jeb uz četriem ar pusi gadiem.

Kā zināms, aizvadītajā sezonā, pārstāvot «Liepājas» komandu, virslīgas čempionātā pašlaik 19 gadus vecais pussargs izcēlās ar 23 vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kļūstot par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju.

Ikaunieks decembrī tika atzīts par aizvadītās sezonas labāko spēlētāju virslīgā, kā arī 2014.gadā divas reizes izpelnījās mēneša labākā spēlētāja godu.

Francijas čempionāta kopvērtējumā «Metz» pēc pašlaik ar 21 punktu 24 spēlēs atrodas pēdējā, 20.vietā. Mecas komanda «Ligue 1» turnīrā bez panākumiem ir jau 12 turnīra spēlēs pēc kārtas.

Ikaunieks spēlētāja karjeru sāka Kuldīgā, kur ar vietējo komandu divreiz uzvarēja Latvijas jaunatnes čempionātā, bet tagad jau ilgstoši dzīvo Liepājā.

Pērnā gada rudenī Ikaunieks debitēja arī Latvijas valstsvienībā, kurā līdz šim aizvadījis divas spēles.

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048