30.06.2012. 15:49
Latvijas septiņcīņnieces Laura Ikauniece un Aiga Grabuste ieņem attiecīgi trešo un ceturto vietu pēc Eiropas čempionāta vieglatlētikā sestās disciplīnas - šķēpmešanas.

Savā labākajā, trešajā, mēģinājumā Ikauniece raidīja šķēpu 47,32 metru tālumā.

Sasniegtais rezultāts latvietei deva 808 punktus.

Savukārt Grabuste savā labākajā, pirmajā, mēģinājumā, kas vienīgais tika ieskaitīts, uzrādīja rezultātu 45,85 metri. Tas viņai deva 780 punktus.

Kopējā disciplīnas ieskaitē Ikauniece un Grabuste ieņēma attiecīgi piekto un septīto vietu.

Kopvērtējumā pēc sešām disciplīnām līdere ar 5693 punktiem ir francūziete Ida Antonete Nana Džimū, Ikauniece ar 5411 punktiem ieņem trešo pozīciju, bet Grabuste ar 5402 punktiem ir ceturtā.

Otrajā vietā ar 5531 punktu atrodas ukrainiete Ludmila Josipenko.

Pēdējo, septīto, disciplīnu - 800 metru skrējienu - sportistes aizvadīs sestdien vakara sesijā.

Jāizceļ, ka šajā Eiropas čempionātā septiņcīņas sacensībās sievietēm nestartē virkne kontinenta vadošo sportistu.

Jau ziņots, ka pirmajā disciplīnā - 100 metru barjerskrējienā - Ikauniece un Grabuste izcīnīja attiecīgi ceturto un piekto vietu, pirmajai sasniedzot personīgo rekordu (13,53 sekundes), bet Grabustei uzrādot sezonas labāko rezultātu (13,66 sekundes). Otrajā disciplīnā - augstlēkšanā - Ikauniece ar vēl vienu personīgo rekordu (1,83 metri) ieņēma trešo vietu, bet Grabuste (1,74 metri) uzrādīja 14.rezultātu. Vēlāk lodes grūšanā Grabuste (13,52 metri) ieņēma sesto vietu, bet Ikauniece (11,81 metrs) ierindojās pēdējā, 18.pozīcijā.

Ceturtajā disciplīnā - 200 metru skrējienā - Ikauniece ar kārtējo personīgo rekordu (24,34 sekundes) bija sestā, bet Grabustei (24,47 sekundes) septītā vieta. Savukārt tāllēkšanā Grabuste (6,46 metri) bija labākā, kamēr Ikauniece ar vēl vienu personīgo rekordu (6,31 metrs) uzrādīja ceturto rezultātu.

Citviet sestdien Dmitrijs Jurkevičs nodrošināja vietu 1500 metru distances finālā. Savā pusfināla skrējienā Jurkevičs finišēja pēc trim minūtēm un 41,45 sekundēm, ieņemot trešo vietu. Izšķirošo izrāvienu sportists veica distances pēdējos 100 metros, kad spēja atrast brīvu vietu pirmajā celiņā.

Latvijas pārstāvis finālā iekļuva ar kopsummā trešo labāko rezultātu. 1500 metru distances fināls paredzēts svētdien plkst.18.50.

Iepriekš čempionātā 800 metru distancē Jurkevičs startēja neveiksmīgi, nepārvarot priekšsacīkstes un ieņemot 26.pozīciju.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu 4x100 metru stafetes komanda - Jānis Leitis, Sandis Sabajevs, Ņikita Paņkins un Jānis Mezītis - sestdien ieņēma 12.vietu.

Savā pusfināla skrējienā Latvijas komanda astoņu komandu konkurencē finišēja septītajā vietā, bet Polija tika diskvalificēta. Latvijas stafetes komandas uzrādītais laiks bija 40,46 sekundes, kas bija trešais sliktākais rezultāts to komandu konkurencē, kuru rezultāti tika ieskaitīti.

No 16 sacensības uzsākušajām komandām pie ieskaitīta rezultāta tika 14 kvarteti, bet finālam kvalificējās astoņi labākie.

Latvijas stafetes komandai nevarēja palīdzēt savainojumus guvušie Elvijs Misāns un Ronalds Arājs.

Savukārt bez rezultāta kvalifikācijas sacensībās palika kārtslēcējs Pauls Pujāts, kurš neveiksmīgi veica visus trīs mēģinājumus pie sākuma augstuma 5,10 metri.

Vakara sesijā plkst.19.55 sāksies 3000 metru šķēršļu skrējiena fināls sievietēm, kurā Latviju pārstāvēs valsts rekordiste Poļina Jeļizarova. Viņa jau ir izpildījusi Londonas olimpisko spēļu A normatīvu.

Kopā šodien tiks sadalīti desmit medaļu komplekti - septiņcīņā sievietēm, trīssoļlēkšanā vīriešiem, diska mešanā vīriešiem, kārtslēkšanā sievietēm, 3000 metru šķēršļu skrējienā sievietēm, 200 metru distancē sievietēm, 10 000 metru skrējienā vīriešiem, vesera mešanā vīriešiem, 200 metru distancē vīriešiem un 110 metru barjerās sievietēm.

Eiropas čempionāta norisei tiešraidē var sekot līdzi Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Eiropas čempionāts ilgs līdz svētdienai.

Kā ziņots, Eiropas čempionātā kopā piedalās 23 Latvijas sportisti, kas ir rekordskaits.

Līdz šim augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem šī gada Eiropas čempionātā sasniegušas Ineta Radeviča un Sinta Ozoliņa-Kovale, kuras abas izcīnīja sesto vietu attiecīgi tāllēkšanā un šķēpmešanā. Tāpat sestajā vietā pēc kritiena 100 metru distances finālā tika klasificēts traumu guvušais Arājs.

Kopš 1994.gada Latvijas vieglatlēti Eiropas čempionātos spējuši izcīnīt divas zelta (Staņislavs Olijars un Radeviča), divas sudraba (Aigars Fadejevs un vēlreiz Olijars) un vienu bronzas (Māris Bružiks) medaļu.

No šogad Eiropas čempionātā startējošajiem Latvijas pārstāvjiem 12 sportistiem tā ir debija šādas raudzes sacensībās.