26.11.2013. 18:18
Latvijas vieglatlētikas zvaigzne Laura Ikauniece (21) intervijā žurnālam "Shape" atzīst, ka sportā ir svarīgi sevi pārvarēt. Konkurence tur ir nežēlīga, tāpēc draudzība ar konkurentēm nav reāla. Pēc studiju pabeigšanas varēs nopietni gatavoties olimpiādei.

Neskaties uz veselības problēmām, šogad pasaules universiādes septiņcīņā Ikauniece izcīnīja 2. vietu. "Sportā nemitīgi sevi jāpārvar, jāpaplašina savas robežas. Pasaules universiādes laikā saķēru vēdera vīrusu, trešajā dienā jutos ļoti slikti, gribēju izstāties no sacensībām. Arī treneris teica, ka šajā situācijā mani sapratīs. Kādu brīdi svārstījos, tomēr izlēmu, ka jāiztur līdz galam. Ja nu izdosies labi? Ieguvu otro vietu un milzīgu gandarījumu, ka izturēju," saka latviešu sportiste. "Ja reiz esmu atbraukusi, ir jāstartē arī tad, ja galva sāp un gribas vemt. Tāda ir mana pārliecība."

Ikauniece ir salīdzinoši jauna sportiste, tomēr jau daudz pieredzējusi. "Sportā kopumā konkurence ir nežēlīga, esmu piedzīvojusi situācijas, kad man mēģina kaitēt," atzīst mūsu daudzcīņniece. "Sacensību laikā esmu gatava tam, ka kāds var rīkoties negodīgi, tāpēc savas mantas vienmēr laikus nolieku pie trenera. Nedzeru no atvērtas pudeles, ja esmu to kaut kur atstājusi, jo rēķinos, ka tajā kāds var iebērt aizliegtas vielas. Patiesībā draudzība starp konkurentēm nav iespējama. Ir tikai draudzība, kas domāta skatītājiem: kad sportisti laipni aprunājas savā starpā, tas visbiežāk ir tikai teātris. Man ir bijis tā, ka citas sportistes šķiet laipnas, bet brīdī, kad sacensībās esmu sasniegusi labus rezultātus, pārstāj ar mani komunicēt. Ja sacensībās kļūdos un notiek kaut kas slikts, šīs sportistes atkal ir manas draudzenes. Un tā ir ļoti bieži, tāpēc sacensībās vispār cenšos ne ar vienu nerunāt. Tas vienkārši ir fakts: mēs visas esam atnākušas uzvarēt, šeit draudzība nevienu neinteresē."

Nākamais lielais mērķis jau zināms. "Vasarā būs Eiropas čempionāts, kam ļoti gatavošos. Teikšu tā: tikt pirmajā septiņniekā būtu ļoti, ļoti labi, bet būt pirmajā trijniekā - izcili," atklāj Ikauniece. "Pēc diviem gadiem pabeigšu augstskolu, un tad jau varēs nopietni gatavoties olimpiādei. Tad būs piemērotāks dienas režīms sportošanai - varēšu trenēties divreiz dienā un pa vidu arī pagulēt, lai ķermenis var atjaunot spēkus."

Izmantotie resursi:Žurnāls "Shape"get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties