23.08.2015. 15:11
Latvijas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa svētdien izcīnīja bronzu Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notiekošajā pasaules čempionātā vieglatlētikā, pie viena labojot arī valsts rekordu.

  • Pirms pēdējās disciplīnas Ikauniece-Admidiņa pakāpjas uz ceturto vietu kopvērtējumā šodien
  • Ikauniece-Admidiņa pēc pasaules čempionāta pirmās dienas ieņem 13.vietu vakar

Svētdienu Latvijas sportiste iesāka lieliski - sacensībās tāllēkšanā viņa labākajā mēģinājumā aizlēca 6,32 metrus tālu, kas ir jauns Ikaunieces-Admidiņas personiskais rekords. Tas kopumā bija piektais labākais rezultāts, viņai tiekot pie 949 punktiem un ar kopumā iekrātiem 4675 punktiem no sestdien ieņemtās 13.vietas kopvērtējumā pakāpjoties jau uz astoto pozīciju.

Laura Ikauniece-Admidiņa izcīna Latvijai pirmo medaļu pasaules čempionatā vieglatlētikā. Apsveicami, vienkārši lieliski!!!— Andris Buiķis (@AndrisBuikis) August 23, 2015

Ikauniece-Admidiņa teicami startēja arī šķēpmešanas sacensībās, ar 53,67 metrus tālu raidījumu pamanoties starp visām sportistēm izcīnīt otro vietu un nopelnīt vēl 931 punktu. Uzrādītais rezultāts ir latvietes šīs sezonas labākais rezultāts, turklāt tas viņai summā ļāva pakāpties jau uz ceturto pozīciju.

Šonakt iepriecināja @BriedisMairis, tagad @ikauniece92. Malači, Latvija ar jums lepojas!— Jānis Pārums (@JanisParums) August 23, 2015

Septiņcīņas sacensības noslēdzās ar 800 metru skrējienu veica divās minūtēs un 13,79 sekundēs, tiekot pie vēl 910 punktiem, kas summā viņai ļāva tikt pie 5616 punktiem, kas ir jauns Latvijas rekords.

Super @ikauniece92 - tikt pie medaļas 7-cīņā pasaulē! Superatlēts! Tā turpināt RIO! #Ikauniece— Didzis Lazdiņš (@DADZzIS) August 23, 2015

Tikmēr par pasaules čempioni kļuva britu septiņcīņniece Džesika Enisa-Hila, kura izcīnīja 6669 punktus.

Pasaules čempionātā Pekinā Latviju pārstāv deviņi atlēti. Tajā piedalās normatīvus izpildījušie sportisti - šķēpmetējas Madara Palameika un Sinta Ozoliņa-Kovala, septiņcīņas sportiste Ikauniece-Admidiņa, tāllēcēja Aiga Grabuste, šķēpmetējs Rolands Štrobinders, kārtslēcējs Mareks Ārents, soļotājs Arnis Rumbenieks un maratona skrējēja Anita Kažemāka, kā arī īpašo ielūgumu saņēmusī Gunta Latiševa-Čudare.

Neilgi pirms čempionāta kļuva zināms, ka sacensībās tomēr nepiedalīsies normatīvu izpildījušais vesera metējs Igors Sokolovs, jo sportists guvis ar sportu nesaistītu traumu.

Ņemot vērā augstos sacensību normatīvus, vairākās disciplīnās nebija pietiekams normatīvu izpildījušo sportistu skaits, tai skaitā arī 400 metru skrējienā, tāpēc šajās disciplīnās piedalās arī tie sportisti, kuri nebija izpildījuši sacensību normatīvus. Šādu īpašo ielūgumu saņēma Latiševa-Čudare.

Normatīvu izpildījuši arī maratonisti Jeļena Prokopčuka un Valērijs Žolnerovičs, tomēr viņi prognozējamā karstuma dēļ pasaules čempionātā nepiedalīsies.

Kā zināms, pasaules čempionāts Pekinā norisināsies līdz 30.augustam.

Iepriekšējās pasaules meistarsacīkstēs, kas pirms diviem gadiem risinājās Maskavā, Latviju pārstāvēja desmit sportisti, tomēr viņi palika bez augstiem rezultātiem, jo labākā bija Ikaunieces izcīnītā 11.vieta septiņcīņā.

Latvija pasaules čempionātu vēsturē līdz šim izcīnījusi tikai vienu medaļu - 2011.gadā pie bronzas godalgas tika tāllēcēja Ineta Radeviča.Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties