12.08.2013. 23:18

• Bolts: Pasaules rekords nebija manos plānos vakar

Sacensības pirmdien noslēdzās ar 200 metru distanci, ko Ikauniece veica 24,73 sekundēs, ieņemot piekto vietu savā skrējienā. Summā tas bija 11. labākais rezultāts starp visām sportistēm.

Šis rezultāts Ikauniecei deva 912 punktus.

Latvijas sportistes personiskais rekords 200 metros ir 24,08 sekundes un tika sasniegts pirms mēneša notikušajā pasaules Universiādē.

Pirms tam pirmdien Ikauniece ar rezultātu 13,89 sekundes ieņēma 21. vietu 100 metru barjerskrējienā, nopelnīdama 994 punktus, bet augstlēkšanā pārvarēja 1,80 metru augstumā novietoto latiņu, kas bija 13. labākais rezultāts un kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 16. pozīciju.

Savukārt lodes grūšanā Ikauniece ar 12,36 metriem ieņēma 26. vietu un kopvērtējumā atkal atkrita uz 21. pozīciju.

Kopsummā latviete nopelnījusi 3569 punktus, kas starp 33 dalībniecēm ir 19. labākais rezultāts. Līdere ar 3912 punktiem joprojām ir Ganna Meļņičenko no Ukrainas.

Atlikušās trīs septiņcīņas disciplīnas tiks aizvadītas otrdien.

Pagājušā gada Londonas olimpiskajās spēlēs Ikauniece ar atkārtotu Latvijas rekordu izcīnīja devīto vietu, bet pēdējo mēnesi viņa cīnījusies ar dažādām veselības problēmām, tāpēc uz Krieviju nav devusies optimālā sportiskajā formā.

Sacensībām līdzi sekot var Latvijas Televīzijas (LTV) 7. kanālā.

Sestdien no desmit Latvijas sportistiem čempionātā jau startēja trīs atlēti - kvalifikācijas sacensības nepārvarēja vesera metējs Igors Sokolovs, ieņemot 19. pozīciju, kārtslēcējs Mareks Ārents, kuram 33. vieta, un tāllēcēja Lauma Grīva, kura ieņēma 16. pozīciju. Savukārt svētdien soļotājs Arnis Rumbenieks ierindojās 42. vietā 20 kilometru distancē.

Turpmākajās dienās uz starta izies arī šķēpmetējas Madara Palameika un Līna Mūze, šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis, kā arī soļotājas Agnese Pastare un Anete Kažemaka (abas veiks 20 kilometru distanci).

Latvija pasaules čempionātu vēsturē līdz šim izcīnījusi tikai vienu medaļu - 2011. gadā pie bronzas godalgas tika tāllēcēja Ineta Radeviča.

Pasaules čempionāts Maskavā ilgs līdz 18. augustam.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230