05.06.2016. 13:34
Latvijas komandu «Rietumu-Delfin» pārstāvošais igauņu sportists Pēters Prūss svētdien Siguldā triumfēja Eiropas MTB čempionātā kalnu riteņbraukšanas maratonā (XCM).

103 kilometru distancē vīriem sacensību vidū izrāvienu veica trīs sportisti, kuri viens otram blakus arī veica noslēdzošo kalnu kāpumu. Finiša spurtā labākais bija Prūss, distanci noslēdzot pēc trim stundām, 28 minūtēm un 38 sekundēm.

Uzvarētājam par divām sekundēm piekāpās portugālis Tjagu Žorže Oliveira Ferreira, bet trešais finišu sasniedza čehs Kristians Hineks.

Tuvākie sekotāji līderiem zaudēja vairāk nekā trīs ar pusi minūtes. No favorītiem septītais distanci noslēdza pašreizējais un divkārtējais pasaules čempions Albans Lakata no Austrijas, bet uzreiz aiz viņa palika labākais no latviešiem Mārtiņš Blūms.

Vēl no latviešiem devīto vietu guva profesionālais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, 11.pozīcijā distanci noslēdza Arnis Pētersons, 14.vietā finišēja Oskars Muižnieks, bet 16.pozīcijā sacensības beidza pieredzējušais Raivis Zīmelis.

Tikmēr dāmām 80 kilometru pārbaudījumā ļoti pārliecinoši uzvarēja britu sportiste Sallija Bigema, finišējot pēc trim stundām, sešām minūtēm un 46 sekundēm. Viņai tuvākās sekotājas zviedriete Jennija Sternhāga un Katažina Sosna no Lietuvas zaudēja piecas ar pusi minūtes.

Savukārt labākā no latvietēm bija devīto vietu guvusī Lelde Ardava. Tāpat labāko divdesmitniekā iekļuva arī 19.vietu izcīnījusī Ingrīda Šmite.

Latvija pirmo reizi rīkoja tik augsta līmeņa kalnu riteņbraukšanas sacensības, kā arī pirmo reizi organizēja UCI kontinentālo čempionātu.

Eiropas čempionāta laikā norisinās arī SEB MTB maratona trešais posms.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430