06.09.2015. 17:24
Otro smago zaudējumu divās dienās svētdien cieta Igaunijas vīriešu basketbola izlase, kas Eiropas čempionāta spēlē Rīgā ar 55:84 (9:27, 9:19, 26:23, 11:15) kapitulēja Beļģijai.

• Igaunijas basketbolisti EČ spēlē apkaunojoši kapitulē Beļģijai šodien
  • Šodien Rīgā Baltijas derbijs basketbolā. Latvija - Lietuva šodien

Šajā mačā pēc pirmās ceturtdaļas Igaunija zaudēja ar 9:27, bet pēc puslaika jau atradās iedzinējos ar 18:46, kas uz ģērbtuvi tai lika doties, dzirdot vairāku tūkstošu savu līdzjutēju svilpienus. Kaut otrajā spēles daļā cīņa ritēja līdzvērtīgi, intrigas spēlē vairs nebija.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 16 punktiem un sešām bumbām zem groziem bija naturalizētais Mets Lodžeskis, bet 14 punktus pievienoja Sems van Rosoms.

Savukārt Igaunijai ar 12 punktiem palīdzēja Sīms-Sanders Vene, kurš karjeras laikā spēlējis arī Latvijas vienībā «VEF Rīga».

Pirmajā spēlē sestdien Igaunija ar 57:80 kapitulēja Čehijai.

Citās D grupas sestdienas spēlēs Latvija ar 78:67 pieveica Beļģiju, bet Lietuva ar lielām pūlēm ar 69:68 pārspēja Ukrainu.

Vēlāk svētdien plkst.18.30 «Arēnā Rīga» sāksies Latvijas un Lietuvas derbijs, bet vakara mačā plkst.21.30 spēkus samēros Ukraina un Čehija.

Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās valstīs - Francijā, Horvātijā, Vācijā un Latvijā. No katras grupas tālāk turnīrā kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalīsies jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.