28.04.2017. 23:48

Lietuvas izlase, kas turnīru bija sākusi ar divām sausām uzvarām, bet iepriekšējā kārtā cieta neveiksmi mačā ar Lielbritāniju, šoreiz tikās ar citu turnīra favorīti Japānu. Tāpat kā spēlē ar britiem, arī šoreiz lietuvieši prāta noturēties divas trešdaļas, bet trešajā sāncenši nosvēra kausus savā pusē.

Mača ievadā japāņi atklāja rezultātu pēc Makuru Furuhaši metiena. Otrās trešdaļas ievadā Emilijus Krakausks panāca izlīdzinājumu (1:1), pēc divām minūtēm Daisuke Obara atjaunoja japāņu pārsvaru, bet vēl pēc pusotras minūtes Marks Kaleinikovs atkārtoti izlīdzināja rezultātu (2:2). Taču spēles turpinājumā vārtus guva tikai Japāna. Otrās trešdaļas vidū Kenta Takagi vairākumā panāca 2:3, bet trešajā trešdaļā ripa vēl trīs reizes ielidoja lietuviešu cietoksnī, kas lika samierināties ar zaudējumu 2:6.

Japāņi izcīnīja ceturto uzvaru un rīt mačā ar Lielbritāniju cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz 1. divīzijas A grupu. Savukārt Lietuva mačā ar Horvātiju centīsies saglabāt trešo vietu kopvērtējumā.

Pie pirmās uzvaras turnīrā tika Igaunijas izlase, kas sīvā cīņā ar 4:3 pārspēja Horvātiju. Rezultātu pirmās trešdaļas sestajā minūtē atklāja Andrejs Makrovs, pēc lieliskas kombinācijas raidot ripu pustukšajos horvātu vārtos (0:1). Pirmās trešdaļas izskaņā noraidījumu 5+20 par pretinieka grūšanu apmalē izpelnījās Vadims Vasjonkins un horvātu spiediens skaitliskajā vairākumā beidzās ar Mislava Blagusa vārtu guvumu otrās trešdaļas ievadā. Horvātu pārsvars pieauga, taču drīz divus vārtus guva igauņi. Vispirms izcilu reidu veica Roberts Rooba, kurš apspēlēja vārtsargu Mati Tomļenoviču, izvirzot igauņus vadībā (1:2). Nepilnu pusotru minūti vēlāk Aleksejs Sibircevs izrādījās veiklākais burzmā pie vārtiem un jau 1:3. Otrajā trešdaļā turpinājās azartiska, abpusējiem uzbrukumiem bagātā cīņa, kurā šoreiz veiksmīgāki bija horvāti. Trešdaļas vidū Dominiks Kanaets vienus vārtus atguva, bet divas minūtes pirms otrā pārtraukuma Borna Renduličs izmantoja skaitlisko pārsvaru (3:3). Trešās trešdaļas 23. sekundē Andrejs Makrovs izgājienā pret vārtsargu atkal vadībā izvirzīja igauņu (3:4) un līdz pat mača beigām rezultāts vairs nemainījās, igauņiem tiekot pie pirmās uzvaras turnīrā.

Pēdējā kārtā Igaunijas izlasi gaida spēle ar Nīderlandi, kas pie punktiem vēl nav tikusi. Piektdien Nīderlandi cieta sakāvi mačā ar britiem (0:14). Briti šajā mačā iemeta tik daudz golu, cik iepriekšējās trijās spēlēs, savukārt nīderlandieši pa pretinieku vārtiem izdarīja vien 11 metienus.

Izmantotie resursi:en - 2017 IIHF Ice Hockey World Championship...

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana