04.12.2016. 16:19

Igauņi izglābjas pret vāciešiemSacensību otrā diena sākās ar spraigu spēkošanos starp Igaunijas un Vācijas valstsvienībām. Igauņi turnīra pirmajā dienā nospēlēja neizšķirti pirmo periodu ar šveiciešiem un trešo periodu pat uzvarēja, bet vājais otrais periods liedza parūpēties par pārsteigumu. Savukārt vācieši izskatījās ļoti bezzobaini spēlē ar somiem. Savstarpējo spēli labāk uzsāka vācieši, taču Somijas Elites līgā spēlējošais igauņu vārtsargs Mareks Oige darbojās pārliecinoši. Perioda vidū arī Oige nebija glābējs, kad precīzi meta Julians Nīlens, kurš vēlāk guva vēl vienus vārtus, raidot bumbiņu caur pretinieka vārtsarga kājām. Arī vācu komandas vārtsargs Maiks Dīcs demonstrēja lielisku sniegumu un igauņi, kuriem kopumā šajā turnīrā ir ļoti pieredzējis sastāvs, pirmos vārtus guva vien 31.minūtē, kad precīzs bija Patriks Kareliusons. Taču pretinieks atbildēja ar diviem precīziem metieniem, turklāt trešos vārtus mačā guva Nīlens. Perioda izskaņā Noā Ērenfrīds nopelnīja piecu minūšu sodu, ko igauņi ātri izmantoja, atspēlējot vienus vārtus. Taču trešā perioda sākumā vācieši mazākumā atjaunoja savu pārsvaru. Turpinājumā igauņi vēl divas reizes realizēja skaitlisko vairākumu, bet, pēdējās divās minūtēs, spēlējot bez vārtsarga neticamā veidā guva divus vārtus, izglābjot maču, kas noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu 6:6. Līdz ar to vienīgi trešās kārtas spēlēs noskaidrosies, kura komanda grupu turnīrā ieņems trešo un kura ceturto vietu.

Slovāki izsēj pārsvaru, taču sāk ar uzvaruInteresanta cīņa bija vērojama arī C apakšgrupā, kur pirmo maču aizvadīja Slovākijas un Polijas izlases. Spēles rezultātu slovāki atklāja 14.minūtē, kad ar patālu metienu precīzs bija Mihals Kročko, bet trīs minūtes vēlāk Martins Grilčiks dubultoja pārsvaru. Kad otrā perioda piektajām minūtē Jurajs Matejka ar skaisti realizētu soda metienu panāca 3:0, šķita, ka slovāki pārliecinoši novadīs spēli līdz uzvarošām beigām. Taču poļi domāja savādāk, otrā perioda izskaņā īsā laikā atspēlējot divus vārtus, bet trešā perioda ievadā panākot arī izlīdzinājumu. Martins Kubovičs mača 48.minūtē atkārtoti vadībā izvirzīja slovākus, bet divas minūtes pirms cīņas beigām viņš raidīja bumbiņu tukšajos poļu vārtos, jo pretinieks bija nomainījis vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Pēdējās sekundēs poļi vienus vārtus atspēlēja, taču saņēma vēl vienu bumbiņu savā tukšajā cietoksnī, kas ļāva slovākiem triumfēt un ierakstīt vērtīgus divus punktus turnīra tabulā.

Pasaules čempionāta video producēšanu vienlaicīgi no abām arēnām nodrošina tiesraides.lv (polarhd.com). Pasaules čempionāta spēles tiešraidēs tiks translētas Latvijas (LTV7), Somijas, Čehijas, Zviedrijas, Šveices, Vācijas, Norvēģijas, Igaunijas, Slovākijas, Ķīnas TV kanālos - kopumā TV translācijās visā pasaulē tiks demonstrētas vismaz 29 spēles. Bet visu 48 maču tiešraides būs skatāmas internetā Starptautiskās Florbola federācijas Youtube.com kanālos un Pasaules Spēļu kanālā internetā.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801