01.06.2013. 10:33
Bijusī 400 metru barjerskrējēja un pašreizējā Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretāre Ieva Zunda, kura ir arī sacensību «Rīgas kausi» direktore, intervijā «Apollo» norāda, ka no rudens līdz pavasarim vieglatlētam praktiski nav neviena peļņas avota.

«Pirmkārt, gribētos piesaistīt atbalstītājus, lai pašmāju sportisti justos novērtēti. Zinu, ka daļa tādi nav, jo ne visi saņem Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu, bez kura ir grūti. Esošos profesionāļus vajadzētu maksimāli noturēt sportā, atbalstot ne tikai finansiāli, bet arī morāli un emocionāli,» norāda Zunda.

«Es labi zinu, ka sportistiem ir jāēd un jādzīvo, kā arī jārod kaut kādi ienākumi,» saka LVS ģenerālsekretāre. «No rudens līdz pavasarim sportistam nav nekādu ienākumu. Teorētiskā peļņa ir vasaras laiks, kad notiek dažādas komercsacensības, taču... Nedod Dievs, ja gadās gūt savainojumu. Tad ir viss, neko vairs nevari nopelnīt. Bet sportistam taču ir jāiet uz trenažieru zāli, baseinu, saunu... Tas viss ir nepieciešams, bet tie ir papildus izdevumi, par kuriem parasti nākas maksāt pašam.»

«Tāpat vēl ir vajadzīgs ekipējums un inventārs, kā arī transports. Kaut vai e-talons. Es gan nezinu, cik daudz sportistu brauc ar sabiedrisko transportu, taču ir dažāda līmeņa atlēti un kādam noteikti arī e-talons ļoti palīdzētu,» skaidro Zunda.

P.S. Tuvākajās dienās portālā «Apollo» varēsiet lasīt pilnu interviju ar LVS ģenerālsekretāri un «Rīgas kausu» direktori Ievu Zundu. Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties