10.09.2015. 09:44
Velsas valstsvienībai būs tas gods atsevišķas Pasaules kausa spēles aizvadīt Kārdifā. Kas zina, iespējams, mājas sienas palīdzēs izkļūt no nāves grupas un turpināt ceļu pretī virsotnei. Tajā Velsa līdz šim nav gozējusies, taču šai Velsas spēlētāju paaudzei neviens mērķis nevar būt par augstu. Ja vien nebūtu pēdējā brīža savainojumu...

Gads Paveiktais
1987 3. vieta
1991 Neizkļuva no grupas
1995 Neizkļuva no grupas
1999 Izstājās ceturtdaļfinālā
2003 Izstājās ceturtdaļfinālā
2007 Neizkļuva no grupas
2011 4. vieta

Regbijs ir Velsas lepnums un prieks. Piedalījušies visos Pasaules kausa izcīņas finālturnīros, divreiz spēlējuši pusfinālā. Arī Velsā regbijs ienāca 19. gadsimta vidū, un velsieši strauji šajā sporta spēlē sāka gūt panākumus. Zīmīgi, ka tieši Velsas regbija izlases līdzjutēji iedibināja himnu atskaņošanas tradīciju pirms spēlēm. 1905. gadā Velsā viesojās Jaunzēlandes izlase, kas pirms spēles nodemonstrēja savu tradicionālo haku. Uz to 47 tūkstoši Velsas līdzjutēju nekavējoties atbildēja ar nacionālo himnu. Tā dzima tradīcija, kas drīz vien tika pārņemta visā pasaulē.

2011. gada Pasaules kausā Velsas gados jaunā komanda pārsteidza ar savu nobriedušo sniegumu. Pusfinālā pret Franciju tikai sarkanā kartīte un citas fatālas neveiksmes ļāva frančiem uzvarēt ar viena punkta pārsvaru. Velsieši bija gatavi mest izaicinājuma cimdu mājiniekiem Jaunzēlandei, bet beigās bija spiesti samierināties ar 4. vietu.

Velsas izlases spēks pilnā krāšņumā izpaudās nākamajos gados. 2012. gadā Velsa ieguva Sešu nāciju Grand Slam (piešķir par uzvarām visās spēlēs), 2013. gadā Velsa atkal triumfēja Sešās nācijās. Vēl vairāk – Velsas izlases spēlētāji veidoja Britu un īru apvienotās izlases (tiek komplektēta reizi četros gados) kodolu 2013. gada tūrē pa Austrāliju. Pēdējos pāris gados progresa līknes virzība uz augšu apsīkusi, taču šā gada Sešu nāciju turnīra pēdējās trīs kārtas viesa lielas cerības Velsas izlases atbalstītājos.

Ja Eiropā gājis daudzmaz gludi, tad testa spēlēs ar Dienvidu puslodes komandām prieka brīži bijuši gaužām reti. Vienmēr pietrūcis pavisam nedaudz, bet – tomēr pietrūcis. Vai Pasaules kausā beidzot izdosies tendences mainīt?

26 gadus vecais Sems Varbortons agri kļuva par valstsvienības kapteini, un jau savā pirmajā Pasaules kausa izcīņā 2011. gadā pārdega. Pusfinālā pret Franciju tieši viņš nopelnīja muļķīgu sarkano kartīti, atstājot savu komandu mazākumā. Neraugoties uz to, Varbortons sevi laukumā un ārpus tā vienmēr ir apliecinājis no vislabākās puses. 2013. gadā bija arī Britu un īru lauvu kapteinis, kas lieku reizi ļauj uzsvērt šā spēlētāja lielo autoritāti. Noteikti centīsies reabilitēties par 2011. gadu.

Ar pirmo numuru laukumā redzēsim spēlēm bagātāko Velsas izlases regbistu Getinu Dženkinsu. 34 gadus vecais spēlētājs savā pēdējā Pasaules kausā noteikti liks pasvīst pretinieku stabiem.

Grupu cīņa nav iedomājama bez otrās līnijas kareivja Aluna Vina Džounsa. 29 gadus vecais spēlētājs šobrīd ir sasniedzis savu karjeras zenītu. Savukārt flangs Džordžs Norts noteikti būs visbiežākais risinājums uzbrukumu rezultatīvai noslēgšanai. Norts šogad daudz ir mocījies ar veselības problēmām, taču Pasaules kausa izcīņai solās būt gatavs.

Cīņas pussarga pozīcijā pēc Rīsa Veba zaudēšanas par pamatsastāva izvēli varētu kļūt sākotnēji ārpus sastāva atstātais veterāns Maiks Filipss. Pasaules kauss ir veterānu turnīrs, Filipsam ir neatsverama pieredze, kas var izrādīties noderīgāka par gados krietni jaunāko konkurentu teicamo fizisko formu.

Velsas izlase nav iedomāja bez sava izcilā aizsarga Lī Halfpenija, taču nāksies vien spēlēt bez viņa. Tas nozīmē, ka vēl lielāka atbildība Pasaules kausa debijā guls uz Laiema Viljama pleciem. Daudzpusīgais regbists pēdējos gados kļuvis par Velsas publikas vienu no mīluļiem, lai arī vadošās lomas spēlējuši citi. Tagad pašam nāksies atrotīt piedurknes.

Jaunzēlandietis Vorens Getlands Velsas valstsvienības kuģi stūrī kopš 2007. gada, būdams pārliecinoši ilggadīgākais treneris starp visu favorītu komandu treneriem. Getlands šo komandu ilgus gadus ir būvējis pats ar savām rokām, tāpēc arī varēs uzņemties pilnu atbildību par gala rezultātu. Iemantojis pretrunīgu slavu, jo bieži vien ar vieglu vēzienu atbrīvojies no leģendāriem veterāniem, izraisot lielu sašutuma vētru. 2011. gada sāpīgās neveiksmes tika norakstītas uz komandas jaunību, bet tagad uz turnīru tiek vesta gana pieredzējusi, vēl aizvien jauna komanda, kuras līderu karjeru pīķis ir tieši tagad. Pēdējos pāris gadus šis Velsas izlases modelis savā attīstībā manāmi ir stāvējis uz vietas, Getlands ilgu laiku neielaidās eksperimentos, bet pēdējā gada laikā veicis vairākus straujus manevrus. Mēļo, ka Velsa upurēja šā gada Sešas nācijas, trenējoties ar krietni lielākām slodzēm nekā oponenti, lai būtu soli priekšā Pasaules kausā. Vai Getlanda plāns nostrādās?

Daudzkārt pieminētā nāves grupa Anglija, Austrālija, Velsa, Fidži un Urugvaja gādās par pamatīgu spriedzi jau grupu turnīrā. No favorītu trio tieši Velsai paredz neizkļūšanu no grupas. Šādām prognozēm ir pamats (savainoti vairāki stabili pamatsastāva spēlētāji), taču velsieši cīnīsies līdz pēdējam vīram. Par to šaubu nav.

Getlanda Velsas izlasei ir niķis gausi sākt turnīrus un formu uzņemt to gaitā. Šoreiz, spēlējot nāves grupā, šādu greznību atļauties nevarēs. Vairāki regbija eksperti izteikušies, ka Pasaules kausa izcīņa ir veterānu turnīrs. Velsas izlase nolēmusi iet savu ceļu, pēdējā gada laikā atbrīvojoties no vairākiem ļoti pieredzējušiem un slaveniem spēlētājiem. Velsas lielais pluss ir spēja mobilizēties tad, kad atkāpšanās ceļa vairs nav. Ar to viņi izceļas visu Eiropas komandu vidū. Šī iezīme varētu lieti noderēt saspringtajā grupu turnīrā. Smags trieciens bija Halfpenija un Veba savainojumi turnīra priekšvakarā. Abiem nāksies spēles vērot no tribīnēm, ko daudzi regbija fani Velsā paguvuši nodēvēt kodolīgi – par traģēdiju. Šāds pavērsiens būtiski iedragās Velsas izlases izredzes, taču bieži vien tieši piespiesti pie sienas velsieši ir visbīstamākie...

Spēlētājs Vecums Pozīcija Klubs (Valsts) Spēles izlasē
Skots Boldvins 27 Hukers Ospreys (WAL) 10
Kens Ovens 28 Hukers Scarlets (WAL) 29
Tomass Frenciss 23 Stabs Exeter Chiefs (ENG) 2
Pols Džeimss 33 Stabs Ospreys (WAL) 62
Ārons Džārviss 29 Stabs Ospreys (WAL) 13
Getins Dženkinss 34 Stabs Cardiff Blues (WAL) 116
Semsons Lī 22 Stabs Scarlets (WAL) 12
Džeiks Bols 24 Otrā līnija Scarlets (WAL) 14
Lūks Čārteriss 32 Otrā līnija Racing 92 (FRA) 57
Bredlijs Deivīss 28 Otrā līnija Wasps (ENG) 46
Dominiks Dejs 30 Otrā līnija Bath (ENG) 2
Aluns Vins Džounss 29 Otrā līnija Ospreys (WAL) 90
Džeimss Kings 25 Trešā līnija Ospreys (WAL) 6
Dens Lidiets 27 Trešā līnija Ospreys (WAL) 47
Džastins Tipurics 26 Trešā līnija Ospreys (WAL) 33
Sems Varbortons (c) 26 Trešā līnija Cardiff Blues (WAL) 55
Talupe Faletau 24 Nr. 8 Newport Dragons (WAL) 48
Gerets Deivīss 25 Cīņas pussargs Scarlets (WAL) 4
Maiks Filipss 33 Cīņas pussargs Racing 92 (FRA) 94
Loids Viljams 25 Cīņas pussargs Cardiff Blues (WAL) 19
Dens Bigars 25 Brīvais pussargs Ospreys (WAL) 35
Rīss Prīstlends 28 Brīvais pussargs Scarlets (WAL) 35
Korijs Alens 22 Centrs Cardiff Blues (WAL) 3
Džeimijs Robertss 28 Centrs Racing 92 (FRA) 70
Skots Viljams 24 Centrs Scarlets (WAL) 32
Halems Eimoss 20 Flangs Newport Dragons (WAL) 3
Alekss Katberts 25 Flangs Cardiff Blues (WAL) 35
Džordžs Norts 23 Flangs Northampton Saints (ENG) 51
Eli Vokers 23 Flangs Ospreys (WAL) 1
Laiems Viljams 24 Flangs Scarlets (WAL) 23
Metjū Morgans 23 Aizsargs Bristol (ENG) 3



Latvijas sporta klubu apvienība Tīraine, Pakalniņu 4, Mārupes n., LV-2167
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties