Iedzīšanā labākās izredzes ir Dorotejai Vīrerei (Itālija), kura sprintā izcīnīja otro vietu. Vīrere veiksmīgi sākusi šo sezonu – izcīnītas divas uzvaras (abas gan klasikā). Vīrere startēs tikai astoņas sekundes pēc sprinta uzvarētājas Olgas Podčufarovas (Krievija).
Podčufarova, kura ceturtdien izcīnīja pirmo uzvaru augstākā līmeņa individuālajās sacensībās, ir viena no favorītēm arī iedzīšanā, tomēr augstāk vērtējamas pasaules čempiones Marī Dorēnas Abēras (Francija) izredzes. Dorēna Abēra startēs sestā, taču ir viena no ātrākajām biatlonistēm (sprintā trešais rezultāts slēpojumā).
Starp favorītēm arī Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova (Čehija), kura startēs devītā. Šoreiz sarežģītāk par panākumu cīnīties būs Kaisai Mekereinenai (Somija), kurai 18. vieta sprintā. Mekereinenai pēc nelielas slimošanas sprintā bija neierasti zemais desmitais rezultāts slēpojumā.
Sprintā visātrākā distancē bija vāciete Miriama Gesnere, kura sprintā izcīnīja desmito vietu, pat neskatoties uz trim kļūdām šaušanā. Ja iedzīšanā beidzot izdosies uzlabot precizitāti, būs viena no pretendentēm cīņā par vietu labāko trijniekā.
Veselības problēmu dēļ sprintā nestartēja vācietes Laura Dālmeiera un Mārena Hammeršmita, bet savainojums arvien neļāva startēt Franciskai Proisai. Iedzīšanai nekvalificējās Vanesa Hinca (piecas kļūdas un 70. vieta).
Baiba Bendika sprintā šaušanā kļūdījās vienreiz, kas ļāva sasniegt 49. vietu un otro reizi biatlonistes karjerā kvalificēties iedzīšanai. Latvijas biatloniste ir būtiski progresējusi un slēpojuma ātrumā elites biatlonistēm sprintā šosezon zaudē vairs nedaudz vairāk kā minūti (pērn dažādu iemeslu dēļ – ap trim minūtēm). Debijas iedzīšana Hohfilcenē neizdevās - septiņas kļūdas un 55. vieta.
Sacensību sākums plkst. 14:15 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7 un internetā.
V. | Sportiste | Valsts | Starta laiks |
---|---|---|---|
1. | O.Podčufarova | Krievija | - |
2. | D.Vīrere | Itālija | +8 |
3. | J.Jurlova | Krievija | +22 |
4. | A.Beskona | Francija | +25 |
5. | O.Pidhrušna | Ukraina | +28 |
6. | M.Dorēna Abēra | Francija | +33 |
7. | K.Oberhofere | Itālija | +36 |
8. | V.Vītkova | Čehija | +37 |
9. | G.Soukalova | Čehija | +38 |
10. | M.Gesnere | Vācija | +40 |
49. | B.Bendika | Latvija | +1:48 |
Datums | Posms | Norises vieta | Zelts | Sudrabs | Bronza |
---|---|---|---|---|---|
6. dec. | 1. | Estešunda | Mekereinena | Vīrere | Hildebranda |
12. dec. | 2. | Hohfilcene | Dālmeiera | Hammeršmita | Soukalova |
19. dec. | 3. | Pokļuka | Dālmeiera | Dorēna Abēra | Mekereinena |
9. jan. | 4. | Rūpoldinga | Dālmeiera | Soukalova | Vīrere |
23. jan. | 6. | Antholca-Anterselva | |||
12. feb. | 8. | Preskaila | |||
6. mar. | PČ | Holmenkollena | |||
19. mar. | 9. | Hantimansijska |
V | Sportiste | Valsts | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 PČ | 3 | Punkti |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | G.Soukalova | CZE | 140 | 82 | 137 | 144 | 108 | 32 | 643 | ||||
2. | M.Dorēna Abēra | FRA | 135 | 60 | 150 | 123 | 70 | 38 | 576 | ||||
3. | F.Hildebranda | GER | 103 | 103 | 101 | 116 | 97 | 22 | 542 | ||||
4. | D.Vīrere | ITA | 135 | 59 | 76 | 98 | 94 | 54 | 516 | ||||
5. | L.Dālmeiera | GER | 0 | 98 | 144 | 163 | 80 | 0 | 485 | ||||
6. | K.Mekereinena | FIN | 108 | 31 | 139 | 104 | 54 | 23 | 459 | ||||
7. | O.Pidhrušna | UKR | 127 | 50 | 38 | 107 | 51 | 40 | 413 | ||||
8. | V.Vītkova | CZE | 97 | 20 | 122 | 100 | 33 | 34 | 406 | ||||
9. | T.Ekhofa | NOR | 115 | 51 | 38 | 115 | 63 | 21 | 403 | ||||
10. | O.Podčufarova | RUS | 37 | 60 | 79 | 93 | 60 | 60 | 389 | ||||
11. | J.Džima | UKR | 64 | 74 | 64 | 98 | 48 | 26 | 374 | ||||
12. | A.Beskona | FRA | 32 | 68 | 51 | 71 | 42 | 43 | 307 | ||||
13. | V.Hinca | GER | 61 | 38 | 98 | 62 | 41 | 0 | 300 | ||||
14. | N.Skardino | BLR | 53 | 50 | 82 | 32 | 67 | 12 | 296 | ||||
15. | K.Oberhofere | ITA | 60 | 32 | 63 | 57 | 31 | 36 | 279 | ||||
16. | M.Gvizdoņa | POL | 65 | 22 | 58 | 64 | 37 | 29 | 275 | ||||
17. | M.Hammeršmita | GER | 9 | 108 | 88 | 2 | 59 | 0 | 266 | ||||
18. | K.Guzika | POL | 47 | 43 | 54 | 46 | 60 | 15 | 265 | ||||
19. | F.Proisa | GER | 103 | 50 | 103 | 0 | 0 | 0 | 256 | ||||
20. | L.Hauzere | AUT | 76 | 57 | 47 | 59 | 0 | 13 | 252 | ||||
21. | M.Gesnere | GER | 61 | 74 | 28 | 17 | 25 | 31 | 236 | ||||
22. | E.Puskarčīkova | CZE | 19 | 18 | 89 | 69 | 16 | 14 | 225 | ||||
23. | S.Danklī | USA | 0 | 10 | 87 | 94 | 18 | 4 | 213 | ||||
24. | M.Hojniša | POL | 26 | 0 | 80 | 52 | 25 | 28 | 211 | ||||
25. | O.Abramova | UKR | 85 | 45 | 29 | 26 | 14 | 5 | 204 | ||||
26. | P.Fialkova | SVK | 23 | 0 | 19 | 91 | 48 | 0 | 181 | ||||
27. | J.Jurlova | RUS | 0 | 48 | 17 | 31 | 22 | 48 | 166 | ||||
28. | F.Sanfilipo | ITA | 65 | 0 | 46 | 4 | 34 | 0 | 149 | ||||
29. | S.Gasparina | SUI | 6 | 39 | 0 | 11 | 68 | 25 | 149 | ||||
30. | J.Gerekova | SVK | 55 | 7 | 16 | 54 | 14 | 0 | 146 |
V | Sportiste | Valsts | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 PČ | 1 | Punkti | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | G.Soukalova | CZE | 40 | 48 | 43 | 54 | 185 | ||||||
2. | L.Dālmeiera | GER | 0 | 60 | 60 | 60 | 180 | ||||||
3. | D.Vīrere | ITA | 54 | 34 | 30 | 48 | 166 | ||||||
4. | M.Dorēna Abēra | FRA | 43 | 29 | 54 | 40 | 166 | ||||||
5. | K.Mekereinena | FIN | 60 | 18 | 48 | 28 | 154 | ||||||
6. | F.Hildebranda | GER | 48 | 43 | 29 | 32 | 152 | ||||||
7. | T.Ekhofa | NOR | 32 | 40 | 7 | 43 | 122 | ||||||
8. | V.Vītkova | CZE | 34 | 11 | 36 | 36 | 117 | ||||||
9. | F.Proisa | GER | 38 | 30 | 40 | 0 | 108 | ||||||
10. | O.Podčufarova | RUS | 14 | 36 | 27 | 30 | 107 |
Par iedzīšanas galveno favorītu uzskatāms Simons Šemps (Vācija), kurš sprintā Antholcā-Anterselvā uzvarēja trešo sezonu pēc kārtas (pirms diviem gadiem gan dalīta pirmā vieta ar Itālijas biatlonistu Lukasu Hoferu). Šemps iepriekšējās divās sezonās šajā trasē uzvarēja arī iedzīšanā. Vai panākumu sērija turpināsies – redzēsim jau sestdienas pēcpusdienā. Šemps šobrīd ir viens no ātrākajiem biatlonistiem – sprintā trešais rezultāts slēpojumā.
Favorītu lokā ir Antons Šipuļins (Krievija), kurš startēs piektais, Tarjei Bē (Norvēģija), kā arī Simons Eders (Austrija), Martēns Furkads (Francija) un Juhanness Bē.
Edera izredzes samazina tas, ka nedaudz pietrūkst ātruma distancē (slēpojumā sprintā 21. rezultāts), kamēr M.Furkads būs spiests startēt 1:10 pēc Šempa, jo sprintā šaušanā kļūdījās trīs reizes un ieņēma 28. vietu. M.Furkadam gan vienā ziņā laba starta pozīcija, jo startēs vienlaikus ar Emilu Heglu Svensenu (Norvēģija), kurš sprintā bija tikpat neprecīzs un ieņēma 27. vietu.
Andrejs Rastorgujevs labi sāka sprinta sacensības, šaušanā guļus nekļūdoties, tomēr divas kļūdas šaušanā stāvus neļāva ieņemt augstāku vietu par 36. Šoreiz īpaši daudz laika tika zaudēts šaušanā – 29 sekundes (103. rezultāts). Rastorgujevam jāpapildina punktu krājums, jo neveiksmes 5. posmā Rūpoldingā arvien vairāk attālinājušas no kopvērtējuma Top25. Izredzes iedzīšanā ir visai labas, jo rezultāti ir ļoti blīvi – no 20. vietas šķir vien 23 sekundes.
Sacensību sākums plkst. 16:15 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7, Eurosport un internetā.
V. | Sportists | Valsts | Starta laiks |
---|---|---|---|
1. | S.Šemps | Vācija | - |
2. | M.Cvetkovs | Krievija | +6 |
3. | T.Bē | Norvēģija | +11 |
4. | Ž.G.Beatrikss | Francija | +12 |
5. | A.Šipuļins | Krievija | +14 |
6. | S.Eders | Austrija | +16 |
7. | K.Aņevs | Bulgārija | +18 |
8. | J.Bē | Norvēģija | +21 |
9. | A.Paifers | Vācija | +24 |
10. | S.Furkads | Francija | +29 |
36. | A. Rastorgujevs | Latvija | +1:16 |
Datums | Posms | Norises vieta | Zelts | Sudrabs | Bronza |
---|---|---|---|---|---|
6. dec. | 1. | Estešunda | M.Furkads | Paifers | Fijons Majē |
12. dec. | 2. | Hohfilcene | M.Furkads | Šemps | Šipuļins |
19. dec. | 3. | Pokļuka | Šemps | M.Furkads | Šipuļins |
9. jan. | 4. | Rūpoldinga | Eders | M.Furkads | Šlesingrs |
23. jan. | 6. | Antholca-Anterselva | |||
12. feb. | 8. | Preskaila | |||
6. mar. | PČ | Holmenkollena | |||
19. mar. | 9. | Hantimansijska |
V | Sportists | Valsts | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 PČ | 3 | Punkti |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | M.Furkads | FRA | 140 | 114 | 130 | 157 | 114 | 13 | 668 | ||||
2. | T.Bē | NOR | 74 | 91 | 98 | 145 | 60 | 48 | 516 | ||||
3. | E.H.Svensens | NOR | 119 | 67 | 120 | 116 | 43 | 14 | 479 | ||||
4. | A.Šipuļins | RUS | 60 | 91 | 116 | 56 | 91 | 40 | 454 | ||||
5. | S.Šemps | GER | 54 | 114 | 163 | 0 | 38 | 60 | 429 | ||||
6. | J.Garaņičevs | RUS | 58 | 65 | 113 | 69 | 86 | 23 | 414 | ||||
7. | K.Fijons-Majē | FRA | 134 | 56 | 107 | 66 | 41 | 0 | 404 | ||||
8. | S.Eders | AUT | 87 | 59 | 0 | 118 | 86 | 38 | 388 | ||||
9. | Ū.E.Bjerndālens | NOR | 138 | 63 | 136 | 29 | 2 | 18 | 386 | ||||
10. | J.Bē | NOR | 85 | 45 | 34 | 127 | 54 | 34 | 379 | ||||
11. | B.Dolls | GER | 78 | 56 | 74 | 30 | 56 | 30 | 324 | ||||
12. | A.Birnbahers | GER | 52 | 52 | 85 | 85 | 44 | 0 | 318 | ||||
13. | M.Cvetkovs | RUS | 25 | 42 | 63 | 57 | 67 | 54 | 308 | ||||
14. | O.Moravecs | CZE | 29 | 38 | 41 | 116 | 79 | 0 | 303 | ||||
15. | S.Destjē | FRA | 66 | 51 | 83 | 57 | 34 | 0 | 291 | ||||
16. | N.Smits | CAN | 77 | 46 | 52 | 76 | 26 | 0 | 277 | ||||
17. | A.Paifers | GER | 108 | 0 | 42 | 83 | 4 | 32 | 269 | ||||
18. | D.Landertingers | AUT | 34 | 68 | 24 | 82 | 33 | 28 | 269 | ||||
19. | S.Furkads | FRA | 65 | 0 | 59 | 78 | 25 | 31 | 258 | ||||
20. | L.Beilijs | USA | 17 | 57 | 54 | 52 | 47 | 9 | 236 | ||||
21. | D.Pidručnijs | UKR | 66 | 15 | 36 | 105 | 10 | 0 | 232 | ||||
22. | Ž.G.Beatrikss | FRA | 34 | 27 | 95 | 30 | 0 | 43 | 229 | ||||
23. | F.Lindstrēms | SWE | 31 | 50 | 60 | 46 | 42 | 0 | 229 | ||||
24. | K.Aņevs | BUL | 36 | 28 | 32 | 47 | 37 | 36 | 216 | ||||
25. | E.Lesers | GER | 27 | 16 | 74 | 7 | 84 | 7 | 215 | ||||
26. | M.Krčmāržs | CZE | 45 | 0 | 2 | 57 | 71 | 20 | 195 | ||||
27. | D.Mališko | RUS | 52 | 65 | 32 | 32 | 12 | 0 | 193 | ||||
28. | S.Grosegers | AUT | 48 | 12 | 19 | 81 | 23 | 0 | 183 | ||||
29. | T.Bērks | USA | 6 | 25 | 77 | 38 | 11 | 24 | 181 | ||||
30. | A.Sļepovs | RUS | 51 | 15 | 85 | 2 | 0 | 27 | 180 | ||||
33. | A.Rastorgujevs | LAT | 5 | 20 | 30 | 88 | 0 | 5 | 148 |
V | Sportists | Valsts | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 PČ | 1 | Punkti | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | M.Furkads | FRA | 60 | 60 | 54 | 54 | 228 | ||||||
2. | T.Bē | NOR | 43 | 43 | 43 | 43 | 172 | ||||||
3. | E.H.Svensens | NOR | 40 | 36 | 36 | 40 | 152 | ||||||
4. | K.Fijons-Majē | FRA | 48 | 34 | 40 | 22 | 144 | ||||||
5. | A.Šipuļins | RUS | 26 | 48 | 48 | 17 | 139 | ||||||
6. | J.Garaņičevs | RUS | 34 | 27 | 38 | 32 | 131 | ||||||
7. | S.Eders | AUT | 29 | 29 | 0 | 60 | 118 | ||||||
8. | S.Šemps | GER | 0 | 54 | 60 | 0 | 114 | ||||||
9. | A.Birnbahers | GER | 23 | 32 | 30 | 26 | 111 | ||||||
10. | Ū.E.Bjerndālens | NOR | 30 | 38 | 34 | 0 | 102 | ||||||
24. | A.Rastorgujevs | LAT | 5 | 15 | 20 | 29 | 69 |
Datums | Laiks | Disciplīna | Zelts | Sudrabs | Bronza |
---|---|---|---|---|---|
21. jan. | 15:30 | 7.5 km sprints sievietēm | Podčufarova | Vīrere | Jurlova |
22. jan. | 15:30 | 10 km sprints vīriešiem | Šemps | Cvetkovs | T.Bē |
23. jan. | 14:15 | 10 km iedzīšana sievietēm | |||
23. jan. | 16:15 | 12.5 km iedzīšana vīriešiem | |||
24. jan. | 12:30 | 4 x 6 km stafete sievietēm | |||
24. jan. | 15:40 | 4 x 7.5 km stafete vīriešiem |