12.12.2015. 17:54
Itālijā aizvadītas IBU kausa sacensības biatlonā sprintā. Vīriešu konkurencē no Latvijas sportistiem augstāko vietu ieguva Aleksandrs Patrijuks – 69. -, savukārt dāmām Andai Muižniecei 78. pozīcija.

Vīru konkurencē uzvarēja krievu biatlonists Antons Babikovs, kurš šaušanā pieļāva vienu kļūdu un distanci veica 25 minūtēs un 10,8 sekundēs. Viņš par 15,1 sekundi apsteidza norvēģi Aleksandru Usu, kuram par vienu kļūdu vairāk, bet ar trim kļūdām labāko trijniekā iekļuva Babikova tautietis Matvejs Jeļisejevs.

No trim Latvijas pārstāvjiem augstāko vietu ieņēma Aleksandrs Patrijuks, kuram šautuvē viens neprecīzs mēģinājums, taču kopvērtējumā vien 69. vieta vairāk nekā trīs minūtes aiz līdera. No 60. vietas Patrijuks atpalika par nepilnām 20 sekundēm. Tomam Praulītim ar četrām kļūdām 84. vieta, bet Arvis Liepiņš bija vienīgais no visiem sportistiem, kurš pieļāva vairāk nekā sešas kļūdas, un finišēja 123.

Lai arī dāmu konkurencē labāko sešiniekā bija uzreiz četras krievu pārstāves, Krievijai tika tikai viena medaļa un arī tikai bronza. Uzvarēja Ukrainas biatloniste Irina Varviņeca, kura šāva perfekti un francūzieti Anē Ševaljē (viena kļūda) apsteidza par 8,4 sekundēm. Vienīgajai Latvijas pārstāvei Andai Muižniecei 78. pozīcija.