29.11.2017. 13:03
Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piespriedusi pagaidu diskvalifikācijas pieciem Krievijas sportistiem, kuriem par dalību valsts atbalstītā dopinga programmā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs sasniegtos rezultātus, vēsta IBSF.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

IBSF diskvalificējusi bobsleja pilotu Aleksandru Zubkovu un viņa stūmējus Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, skeletonistu Sergeju Čudinovu un bobslejisti Olgu Stuļņevu.

Pagājušajā ceturtdienā IBSF nolēma piemērot pagaidu diskvalifikācijas četriem Krievijas skeletonistiem - Aleksandram Tretjakovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai un Marijai Orlovai. Tiesa, IBSF pašlaik lēmusi tikai par Krievijas atlētu nepielaišanu sacensībām, nevis medaļu pārdali.

Trešdien diskvalificētie sportisti jau beiguši savas sportistu gaitas, taču Zubkovs pilda Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta pienākumus un ir kopā ar Krievijas atlētiem Pasaules kausa posmos. Līdz ar diskvalifikāciju, Zubkovam liegts jebkādā statusā piedalīties IBSF pasākumos.

Zubkovs ar Truņenkovu, Ņegodailo un Alekseju Vojevodu Sočos bija pirmie četriniekos, bet duetā ar Vojevodu uzvarēja arī divniekos.

Līdz ar viņa diskvalifikāciju, par olimpiskajiem čempioniem, visticamāk, kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Savukārt pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienāksies bronzas godalga.

Soču Olimpiādē bobsleja pilots Zubkova ekipāža izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrajā vietā palika Melbārža četrinieks. Tāpat viņš ar Vojevodu triumfēja divniekos, kur Melbārdis ar Dreiškenu bija piektie, līdz ar to pēc krievu divnieka rezultātu anulēšanas latvieši būs ceturtie.

SOK disciplinārā komisija pagājušajā nedēļā izskatīja arī Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Kasjanova lietu par viņa iespējamo saistību Soču dopinga skandālā. Kasjanovs un Maksims Belugins divniekos bija ceturtie, līdz ar to, arī viņiem saņemot diskvalifikāciju, Melbārdim un Dreiškenam ir iespējas cerēt uz bronzas medaļām.

Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi lēmumus atņemt medaļas un anulēt rezultātus.

Oficiāls lēmums par to, vai Krievija tiks vai netiks pielaista 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, tiks paziņots 5.decembrī.

2016.gadā SOK ignorēja Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) aicinājumus diskvalificēt Krieviju no Riodežaneiro Vasaras olimpiskajām spēlēm, atstājot lēmumu pieņemšanu katras individuālās sporta veida federācijas rokās.FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties