01.12.2017. 14:57

IBSF komisija trīs cilvēku sastāvā šodien Minhenes lidostā tikās ar deviņiem sportistiem no Krievijas – Aleksandru Tretjakovu, Jeļenu Ņikitinu, Aleksandru Kasjanovu, Alekseju Puškarjovu, Ilviru Huzinu, Olgu Potiļcinu, Mariju Orlovu, Aleksandru Zubkovu un Sergeju Čudinovu.

Uzklausot Krievijas sportistu advokātu un joprojām gaidot Starptautiskās olimpiskās komitejas sīkākus paskaidrojumus par pieņemto lēmumu, IBSF komisija pieņēma lēmumu, ka nav pietiekamu pierādījumu, lai piešķirtās pagaidu diskvalifikācijas paturētu spēkā, teikts organizācijas izplatītajā paziņojumā.

Tāpat IBSF norāda, ka vēlas pēc iespējas ātrāk no Starptautiskās olimpiskās komitejas dzirdēt pamatotu lēmumu, lai turpinājumā varētu apsvērt pieņemtos mērus pret sportistiem un oficiālajiem darbiniekiem.

Iepriekš Starptautiskā olimpiskā komiteja vairākiem Krievijas sportistiem atņēma Sočos nopelnītās medaļas un aizliedza uz mūžu piedalīties olimpiskajās spēlēs. Starp viņiem bija arī Tretjakovs, kurš kļuva par čempionu skeletonā, un Zubkovs, kurš bobslejā uzvarēja gan divniekos, gan četriniekos. Aiz Tretjakova palika Martins Dukurs, bet četriniekos Oskars Melbārdis piekāpās tikai Zubkovam.

Starptautiskā olimpiskā komiteja atņēmusi Krievijas sportistiem medaļas, taču par to pārdali atbild konkrētā federācija, šajā situācijā – IBSF. Tikai tā var piešķirt Latvijas sportistiem zeltu, tomēr šodien pieņemtais lēmums neliecina par neko labu. Un atceltās diskvalifikācijas nozīmē, ka Krievijas sportisti drīkstēs atgriezties trasē Pasaules kausa posmos, līdz ar to tuvākajā laikā, iespējams, būs Tretjakova un Dukuru atkalredzēšanās.

Izmantotie resursi:IBSF Hearing Panel decides the provisionally...A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties