23.09.2013. 00:01
Notikusi Francijas futbola čempionāta sestā kārta. Nedēļas nogales centrālajā spēlē Parīzē savā starpā tikās galvenās titula pretendentes PSG un "Monaco". Abu komandu rindās pa vārtiem guva lielākās zvaigznes Zlatans Ibrahimovičs un Radamels Falkao, bet spēle noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, kas ļāva "Monaco" saglabāt pirmo vietu turnīra tabulā.

PSG un "Monaco" pēdējo divu gadu laikā ir mainījušies īpašnieki, un abu klubu jaunajām ambīcijām nav robežu. PSG darījumu tirgū ir iztērējusi ap 350 miljoniem eiro, šovasar par Francijas rekordsummu 64 miljoniem iegādājoties arī Edinsonu Kavani. Savukārt "Monaco", kas tikai šosezon atgriezās augstākajā līgā, pusotra gada laikā ir iztērējusi 210 miljonus, no kuriem 160 tika iztērēti šovasar - tostarp 60 miljoni par Radamelu Falkao.

Spēles sākums izdevās rezultatīvs, un atzīmējās tieši abu komandu lielākās zvaigznes. Pirmā vārtus guva PSG. Tjagu Silva izdarīja spīdošu tālo piespēli savam tautietim Maksvelam, kurš tālāk izdarīja piespēli gar vārtiem, un Zlatans Ibrahimovičs gaisā ar kāju apsteidza vārtsargu - 1:0. Ibrahimovičs, kurš pagājušajā sezonā 46 spēlēs guva 35 vārtus, guva tikai otros vārtus šīs sezonas deviņos mačos.

14.minūtē parīzieši izdarīja piespiedu maiņu - jau pieminēto Silvu nomainīja Zumana Kamarā. Un tieši viņu pēc sešām minūtēm vārtu priekšā apsteidza Falkao, kurš ar galvu precīzi noslēdza Žuau Moutinju centrējumu (1:1). Falkao tie bija piektie vārti šosezon - viņš kopā ar Emanuelu Rivjēru, kurš pēdējās spēlēs netiek pamatsastāvā, ir guvis visus "Monaco" desmit vārtus.

Spēle kļuva ļoti atvērta ar daudz bīstamiem momentiem, taču pēc pārtraukuma abu komandu priekšējās līnija pieklusa. PSG un "Monaco" darbojās visai piesardzīgi un mača beigu daļā šķietami bija apmierinātas ar vienu punktu. "Monaco" saglabāja pirmo vietu turnīra tabulā, bet PSG, pateicoties "St.-Etienne" zaudējumam (1:2 pret "Toulouse"), pakāpās jau uz otro vietu. Citā mačā "Nice" gandrīz pilnu tribīņu klātbūtnē ar graujošu 4:0 pret "Valenciennes" atklāja jauno 35 tūkstošus ietilpīgo stadionu, kurā notiks arī 2016.gada Eiropas čempionāts.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
St.-Etienne - Toulouse 1:2 (1:0) Amumā 18' - Braitvaits 63' Silā 75'
Bastia - Marseille 0:0
Evian - Montpellier 2:2 (0:1) Vāss 74' Sugū 77' - Montanjo 37' Kabelā 52'
Reims - Guingamp 1:1 (0:1) De Previls 58' - Vebērs 5'(s.v.)
Rennes - Ajaccio 2:0 (2:0) Kadirs 13'16'
Sochaux - Lille 0:2 (0:2) Rū 34'37'
Lorient - Bordeaux 3:3 (2:3) Abubakārs 22' Monē-Pakē 44' Diallo 59' - Diabatē 8'(11m) Sertiks 25' Sevē 30'
Lyon - Nantes 3:1 (1:1) Gomiss 26' Grenjē 55' Briāns 72' - Veretū 24'
Nice - Valenciennes 4:0 (2:0) Cvitaničs 32'(11m) Boteaks 44' Brils 69' Bosetī 73'
20. FC Sochaux-Montbéliard 6 0 2 4 3:9 2

*"Monaco" par fanu nekārtībām un sitienu tiesnesim tika atņemti divi punkti, taču "Monaco" apelācija 13.augustā tika apmierināta.