11.12.2012. 21:54

Šovakar aizvadītas vairākas spēles Francijas futbola čempionāta. Centrālajā mačā galvenā titula kandidāte PSG viesojās pie "Valenciennes" un uzvarēja negaidīti pārliecinoši – 4:0. Sākotnēji līdzīgo cīņu izšķīra PSG superzvaigzne Zlatans Ibrahimovičs, kurš izcēlās ar pirmo hat-trick PSG rindās.

PSG pirms nedēļas nogales lielās spēles pret Lionas "Olympique" gaidīja izbraukums uz Valansjēnu. "Valenciennes" šosezon demonstrē ļoti atraktīvu un saturīgu sniegumu un pirms šī mača savā laukumā nebija zaudējusi ne reizi, turklāt vidēji spēlē guva vairāk par trim vārtiem (18 vārti piecos mačos). PSG pēdējās divas spēles aizvadīja ļoti pieklājīgā līmenī, un arī šovakar Karlo Ančeloti pieturējās pie jaunās formācijas 4-4-2.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā ar pusmomentiem pie abiem vārtiem. Devītajā minūtē teicama iespēja bija mājiniekiem – Davids Dukūrtio sita apakšējā vārtu stūrī, bet vietā bija Salvatore Sirigu. Lidzvērtīgo cīņu izšķīra starpība individuālajā meistarībā – PSG centra aizsargs Tjagu Silva uzskatāmi demonstrēja, kāpēc tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem aizsargiem pasaulē, bet Zlatans Ibrahimovičs 29.minūtē guva 15.vārtus līgā.

Vārtsarga atvairītā bumba atleca pie Esekjela Laveci, kurš izdarīja sitienu pa vārtiem un trāpīja bumbu tieši kājās Zlatanam – Ibrahimovičs to veiksmīgi pielaboja vārtu tīklā (1:0). Otrais puslaiks bija knapi sācies, kad "Valenciennes" attapās jau ar trīs vārtu deficītu. Ceturtajā minūtē Nikolā Peneto ne pārāk veiksmīgi atvairīja Havjera Pastores sitienu, un Ibrahimovičs bija pirmais pie atlēkušās bumbas.

Vēl pēc četrām minūtēm Laveci teicami starp aizsargiem piespēlēja Žeremijam Menezam, kurš tālāk nogādāja bumbu Ibrahimovičam – Zlatanam atlika trāpīt tukšos vārtos (3:0). Atlikušajā laikā "Valenciennes" neizdevās lauzt spēles gaitu, un PSG varēja gūt arī ceturtos vārtus. Vienā epizodē Ibrahimovičs tā vietā, lai pats mēģinātu nokārtot pokeru, nepaskopojās ar piespēli, taču Menezs sita pāri vārtiem. Citā momentā Blēzs Matuidī trāpīja pa vārtu stabu.

Bez ceturtajiem vārtiem PSG tomēr nepalika. Uz maiņu iznākušais Marko Verati piespēlēja Laveci, argentīnietis izrāvās aci pret aci ar Peneto un sita precīzi (4:0). PSG otro spēli pēc kārtas uzvarēja ar 4:0 un lieliskā noskaņojumā varēs gatavoties svētdienas duelim, kurā "Parc des Princes" stadionā uzņems Lionas "Olympique". Lionieši rītvakar bez Joana Gurkufa, Klemāna Grenjē , Maksima Gonalona, Muamadū Dabo un Džimija Briāna mājās tiksies ar "Nancy".

Ibrahimovičs PSG pievienojās iepriekšējā pāreju periodā, kurā no Itālijas "Milan" tika nopirkts par 20 miljoniem eiro. Francijas čempionātā Zlatans 14 spēlēs guvis 17 vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, bet visos turnīros kopā Ibrahimovičam 21 mačā 19 vārti un astoņas piespēles. Ibrahimovičs ar deviņu miljonu eiro lielu algu ir vislabāk apmaksātais spēlētājs Francijas čempionāta vēsturē.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Nice – Rennes 1:0 (0:0) Cvitaničs 66'(11m)
20. AS Nancy-Lorraine 16 1 6 9 11:27 9

*"Ajaccio" atņemti divi punkti par iepriekšējās sezonas 37.kārtā izraisītajiem incidentiem, pēc spēles fiziski ietekmējot tiesneša asistentu.Ja divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, vērā ņem 1) gūto un zaudēto vārtu starpību, 2) gūto vārtu skaitu, 3) gūto un zaudēto vārtu starpību savstarpējās spēlēs, 4) "Fair Play" rangu.