07.12.2013. 23:06
Francijas spēcīgākais futbola klubs PSG lieliski reaģēja uz neseno zaudējumu Anesī (0:2 pret "Evian"), kas komandai bija pirmais kopš aprīļa, un parīzieši savā laukumā ar 5:0 sagrāva pastarīti "Sochaux". Divi vārti un divas rezultatīvas piespēles Zlatana Ibrahimoviča kontā. Tikmēr Monpeljē un Marseļā notikušas izmaiņas uz komandtiltiņa.

PSG visas spēles garumā piederēja milzīgs pārsvars, taču pirmajā puslaikā mājinieki spēja gūt tikai vienus vārtus. "Sochaux" pēc stūra sitiena izsita bumbu ārā no sava soda laukuma, taču PSG uzbrukums turpinājās un Tjagu Silva pēc lieliskas Ibrahimoviča piespēles aiz aizsargu mugurām no tuvas distances panāca 1:0.

Otrā puslaika pašā sākumā Esekjels Laveci, Edinsons Kavani un Tjagu Mota nonāca trijatā pret pretinieku vārtsargu, un Laveci pēc Motas piespēles mača 47.minūtē dubultoja PSG pārsvaru (2:0). Laveci piespēles brīdī gan atradās aizmugures stāvoklī. Pēc 15 minūtēm vēlreiz spīdošu piespēli atdeva Ibrahimovičs, un Kavani, uztvēris bumbu, raidīja apaļo priekšmetu vārtos – 3:0.

Spēles izskaņā ar vārtu guvumiem beidzot izcēlās arī pats Ibrahimovičs. Vispirms 86.minūtē Ibrahimovičs ar spēcīgu tiešo brīvsitienu neatstāja vārtsargam nekādas cerības, bet jau kompensācijas laikā ātrā pretuzbrukumā viegli noslēdza Kavani piespēli – 5:0. Ibrahimovičs ne tikai nostiprinājās labāko snaiperu saraksta augšgalā, bet ar sešām rezultatīvām piespēlēm kļuva par līderi arī šajā rādītājā.

Kārtas pirmajā spēlē Marseļas "Olympique" vakar savā laukumā pelnīti atzina tiešās konkurentes "Nantes" pārākumu (0:1) un noslīdēja uz piekto vietu turnīra tabulā. Ieskaitot piecus zaudējumus piecās spēlēs UEFA Čempionu līgā, Marseļas klubam tas bija jau 11.zaudējums šosezon, un tieši šis klupiens izrādījās liktenīgs Elijam Bopam.

Šorīt galvenais treneris saviem spēlētājiem izteica lielas pretenzijas, uzskatot, ka viņi ir pasliktinājuši savu sniegumu un ka viņiem pietrūkst dūšas, lai izpildītu kluba augstās prasības, un ka daudzi no viņiem neatbilst savam statusam. Trenera runa esot izsaukusi negatīvu reakciju no spēlētājiem, bet drīzumā kluba prezidents Vensāns Labruns viņus informēja, ka Bops neturpinās darbu un ka par pagaidu galveno treneri kļūs sporta direktors Žozē Anigo, kurš savulaik vairākus gadus jau ir bijis "Olympique" galvenais treneris.

Maiņa uz komandtiltiņa notika arī "Montpellier", kas trešdien mājās piekāpās "Lorient" (0:2) un uzvaras garšu nav jutusi jau astoņas spēles pēc kārtas. Žans Fernandezs, kurš tikai šovakar stājās pie "Montpellier" stūres, pēc zaudējuma pats atkāpās no amata. Par Fernandeza aizstājēju kļuva 60 gadus vecais Rolāns Kurbiss – tieši viņš pirms četriem gadiem ieveda "Montpellier" augstākajā līgā.

Monaco – Ajaccio 22:00

Spēle starp "St.-Etienne" un "Evian" sliktu laika apstākļu dēļ ir pārcelta uz pagaidām nezināmu laiku.